976

Ce surprize pregătește Boris Covali pentru Eurovision

Deși interpretul se declarase dezamăgit de felul în care se votează la Eurovision, totuși a decis să-și încerce norocul și anul acesta.

Boris Covali a scos din buzunar câteva mii bune pentru promovare, mai mult decât anul trecut, dar nu a vrut să ne spună care este suma exactă a banilor cheltuiți.  Interpretul a ales piesa “Perfect day” pentru Eurovision și crede că va da lovitura cu ea.

eurovision 2014, muzica

“Dacă anul trecut am ieșit doar eu pe scenă, fără o coregrafie pusă la punct, anul acesta am zis să schimb conceptul. Mi-a trebuit mult timp să aleg piesa, chiar am făcut trei variante pentru ea, ca în cele din urmă s-o aleg pe cea mai bună”, a spus interpretul.

Deși se declară sceptic în ceea ce privește corectitudinea voturile, speră totuși ca în acest an totul să meargă perfect.

Și pe lângă o coregrafie bine pusă la punct, Boris Covali va fi susținut în spate de Single Point.

Amintim că Boris declarase anterior că nu ar vrea să se întâlnească cu Nicu Țărnă în finală, pentru că la concursul Eurovision de anul trecut,  Nicu i-a micșorat voturile.

sursa: unica.md

0