475

Hohote de ras la Parlament! Cu cine nu vrea sa se pupe Lupu si de ce Ghimpu e ”iubitor de femei”

 
Discutii despre saruturi si femei. La asta au ajuns astazi deputatii dupa un schimb de replici mai dure intre Dumitru Diacov si Mihai Ghimpu.
 
Dupa ce propunerea liberalilor de a tine un minut de reculegere in memoria zilei de 28 iunie nu a fost sustinuta de colegii de Alianta, Mihai Ghimpu si Dumitru Diacov s-au cam certat. ”Dle Ghimpu, ia si te linisteste, nu umbla cu candela prin Parlament”, i-a spus Diacov lui Ghimpu.
 
Surprinzator, dar replica i-a nemultumit pe comunisti. ”Diacov sa nu-l invete pe Ghimpu, ca nu e mare diferenta intre voi! Trebuia sa-l invatati atunci cand ati semnat conform principiilor si valori false acel acord de impartire a functiilor in AIE, cand v-ati pupat conform Legii egalitatii sanselor”, a declarat comunista Zinaida Chistruga.
 
”Dna Chistruga mai bine pe el sa-l pupam decat pe Dvs!”, i-a raspuns Marian Lupu.
 
”Eu inteleg ca Legea egalitatii sanselor nu va permite sa ma sarutati si nici n-am nevoie! Dati ddovada de 7ani de acasa”, a replicat Chistruga.
 
Raspunsul lui Marian Lupu a fost prompt. ”Este libertate. Nu doreste doamna, nu doresc nici eu”, a spus acesta.
 
Cu o replica a venit si Mihai Ghimpu. „Dle presedinte, eu dau dreptate dnei Chistruga. Femeia nu trebuie fortata, ea trebuie sa vina singura, prin priviri”, a precizat liderul PL.
 
Dupa ce comunistii l-au numit ”iubitor de femei” pe Mihai Ghimpu, Lupu i-a luat apararea. ”Care ”iubitor de femei”? Omu-i insurat! Iubitor de sotie”, a ras acesta.
 
inprofunzime

0