546

Conştientizarea scopului taxelor impuse de stat ar putea revoluţiona gândirea colectivă

 Statu este o organizaţie,este o organizare,o structură care funcţionează după următorul principiu: fiecare cetăţean al statului dă bani la stat şi statul îi administrază întorcându-le cetăţenilor servicii comune în contravaloarea respectivă a banilor daţi.


Aşa se administrază o tară pentru că nu există o altă formă de organizare mai evoluată pe planetă.Statu, în cazul în care noi nu dorim să plătim taxe ne amendează ne ia banii cu forţa sau ne bagă la puşcărie,deci într-un fel sau altu statu ia banii de la noi.Problema în Moldova este că statu nu dă banii înapoi cetăţenilor ,ne dă doar nişte minciuni.Statu în loc să ne dea învăţământ ne dă iluzia unui sistem de învăţământ îmbibat cu multă propagandă, ne dă un simulacru de învăţământ,ne dă un simulacru de forţe de ordine,ne dă un simulacru de sănătate şi în principiu nu prea ne dă nimic.


Am întâlnit pe blogul meu personal cretini reproşându-mi faptul că citeste mai mult

0