616

Voronin si Frica de Puscarie !!!

 Vladimir Voronin este îngrijorat de arestarea fostului premier ucrainean Iulia Tomişenko, scrie agenţia de ştiriomega. Liderul PCRM spune că începerea urmăririi penale pe numele fostului prim-ministru al Ucrainei pentru semnarea unor documente cu caracter inter-guvernamental nu este doar non-sens, dar și un băț cu două capete.
Este clar pentru oricine că învinuind-o pe Timoșenko, puterea din Ucraina înaintează pretenții și față de Federația Rusă. Doar contractul sem
nat de Timoşenko este ruso-ucrainean. Tot ce se întâmplă acum în Ucraina cu Iulia Timoșenko este despotism. Toți își dau seama că ea este acuzată deoarece este un membru activ al opoziției, un om pentru care aproape jumătate de țară și-a dat votul la alegerile prezidențiale", spune Vladimir Voronin.
De fapt ce  doreste a obtine in urma declaratiilor acest imbecil: sa devina un martir al bunastarii din Moldova…intr-un fel este la current ca il c-am paste puscaria ,,,deocamdata mai are ceva relatii insa nu v-or tine la nesfirsit,si curind eu cred sau cel putin sper ca aceasta persoana care a contribuit ,sau practic el cu mina sa a adus Moldova intr-o stare ca aceasta din prezent, sa fie judecat,macar in baza altor delicte pentru ca sunt fara numar in agenda sa,,,insa sa vad ca acest domn va privi la soare prin-tre gratii,,,mmm ce priveliste ar fi,,,eu cred ca as face si cinste cu aceasta ocazie…eu deja fantasmez arestarea lui Voronin insa revenind la subiect,,,acest baiat ...citeste integral articolul

0