448

Victoria Lungu îi face concurenţă lui Voronin?

 
După ce Victoria Lungu a făcut publică informaţia că a intrat pe arena politică pentru a vedea dacă politica este o „curvă mare şi dacă toată lumea se vinde şi se cumpără, aşa cum se spune pe la noi”, pe site-ul www.apropomagazin.md au apărut diverse comentarii în care lumea spune că interpreta este o concurentă serioasă pentru Vladimir Voronin. Victoria Lungu însă afirmă că nu intenţionează să fie concurenta niciunui politician.

„Când am făcut intrat în politică, nu mi-a venit în gând să concurez cu cineva. Nu am pilele pe care le are Voronin sau alţi politicieni. Un artist nu poate fi atât ce porcos, iar în politică nu poţi fi corect sau sincer. Am intrat în politică ca să învăţ ceva. Mulţi din cei ce vin în politică se ţin doar promisiuni, iar când ajung unde şi-au dorit, se gândesc doar la buzunarul lor. De când sunt în politică nu m-am îmbogăţit, nu am milioane şi nici case luxoase. Pentru mine, Voronin este o etapă trecută a vieţii, consider că deoarece-s mai tânără, vin şi cu idei mai noi. Nu am stat cu el la o masă. Poate el ca om o fi bun pentru prietenii lui, în special atunci când le scoate câte 100 de mii de euro din buzunar. Ca politician, a reuşit să fure jumătate de Moldovă, dar nu alte reuşite decât să vândă ţara şi să o cumpere n-a avut. E păcat. Chiar şi când la putere au venit oameni tineri şi ambiţioşi, tot Voronin i-a învăţat să fure. Nu ştiu de ce politicienilor li se pare că lumea este proastă”, ne-a declarat Victoria Lungu.
 
apropomagazin.md

0