2298

Pentru ca am postat informa?ii la timp despre meciul CFR vs. AS Roma, moderatorul V2K™ din Футбол, mi-a cenzurat tema!

Reproduc materialul postat de mine ?i care a fost redat la ba?calie de moderator cu precizarea la final ca tema a fost "mutata".Va rog anun?a?i-ma in mesaje private ?i aici in public daca moderatorul in discu?ie a incalcat regulile forumului. Men?ionez ca azi diminea?a am deschis o tema despre meciul AS Roma vs. CFR care a fost cenzurata de moderatorul sec?iunii Футбол ce se semneaza sub nick-ul V2K™. Eu, consider ca a incalcat regulile forumului, in consecin?a cer insistent un raspuns vis-a-vis de acest abuz! "/415 • V2K™ 17 septembrie, 11:50CFR Cluj 1907 a umilit italienii la ei acasa :) Pizza ?i spagheti nu vor mai fi cautate ca pana acum. :D//0 kraftwerk 17 сентября, 01:58In fotografie: Emanuel Culio, marcatorul celor doua goluri ale CFR-ului in partida cu Roma, spune ca si-ar dori sa evolueze pentru nationala Romaniei.Clujeanul copil de munte, aduce ?ara-n frunte! :)Imnul CFR Cluj 1907:http://www.trilulilu.ro/Acelashi/c19a6b6b275101Imn cantat de trupa clujeana DESPERADO (http://www.desperadocountry.ro/).kraftwerk//1 kraftwerk 17 сентября, 02:01Rezumatul meciului in care italienii au scapat lacrimi-n pizza. :D Suporterii itelieni au inceput sa pararseasca nervo?i stadionul inaintea incheierii meciului... :DRezumatul meciuluiAS Roma - CFR 1-2Marcatori: Panucci 17 - Culio 27, 48Roma: Doni 5 - Cicinho 5, Cassetti 5, Panucci 6 (47 Loria 4), Riise 4 (51 Totti 4) - Aquilani 5, De Rossi 6 - Taddei 5 (77 Montella), Baptista 4, Tonetto 5 - Vucinic 7. Antrenor: L. SpalettiCFR: Stancioiu 7 - Tony 7, Cadu 8, Sousa 7, Pereira 8 - Dani 7, G. Mure?an 7 - Culio 10, Trica 9 (66 Peralta 7), Dubarbier 7 (87 Panin) - Y. Kone 7. Antrenor: M. Trombetta 10.Arbitru: I. Baskakov (Rusia)Stadion: Olimpico- CFR joaca in sistemul 4-2-3-1, cu Dani si Muresan inchizatori- cu excep?ia lui Gabi Muresan, introdus pentru a sprijini defensiva, Trombetta foloseste aceeasi echipa pe care o utiliza si Andone in startul sezonului- Iuliu Muresan a declarat la ProTV ca are incredere in echipa, nu-i este frica de Roma si spera macar la o remiza. "Canta imnul Ligii Campionilor pentru noi", i-a spus Muresan lui Paszkany, la telefon. Muresan este cu echipa, la vestiare, iar Paszkany, in tribuna, cu un grup de oameni de afaceri- Totti, super-vedeta Romei, este doar rezerva. Capitanul Romei a fost multa vreme accidentat si a ratat chiar si Euro 2008- stadionul Olimpico este destul de gol. Numai peluza suporterilor gazdelor este aglomerata- CFR joaca in tricouri albe si sorturi visinii; pe tricouri scrie Sigma Tower, nu Trigranit, ca anul trecut- minutul 1: a inceput meciul. Lovitura de start a avut-o CFR- minutul 7: Pereira primeste cartonas galben- minutul 8: suteaza Vucinic, prinde Stancioiu. Pe contraatac, Dubarbier a trecut de Tonetto si era sa ii ofere sansa golului lui Trica- minutul 11: Kone suteza de la 16 metri, dar Doni prinde- minutul 13: mare ocazie Vucinic! CFR raspunde cu sutul lui Pereira- minutul 15: bara Vucinic!- 1-0 pentru Roma! Minutul 17: Culio greseste, De Rossi centreaza si PANUCCI inscrie cu capul- minutul 21: Dubarbier incheie cu un sut periculos un contraatac snur al clujenilor- GOOOOOOOOOL CFR!!!!! 1-1, din minutul 27. CULIO incheie cu un super-gol o super-combinatie cu Trica. Aceasta reusita superba va intra in istorie ca primul gol al echipei CFR in Liga Campionilor- minutul 37: ocazie Dani. Sutul sau a fost respins greu de Doni- pauza pe Olimpico, 1-1, intre romani si romaniVa vine sa credeti sau nu, CFR domina in multe momente vicecampioana Italiei- s-a reluat partida de la Roma; CFR, a doua echipa din Romania intrata vreodata in grupele Ligii Campionilor, este la 45 de minute de o performanta importanta- minutul 47: iese Panucci, accidentat, intra Loria- GOOOOOOOOOL CFR!!!!! 1-2. Minutul 48: inca un gol CULIO, cu un voleu senzational- minutul 51: intra Totti, iese Riise- minutul 54: lovitura libera Muresan, mingea trece putin pe langa- minutul 57: Culio ar fi putu scapa singur cu Doni, dar este tinut de Cicinho. Baskakov inchide ochii!! Era de cartonas rosu- minutul 66: intra Peralta in locul lui Trica- minutul 68: cap Kone peste poarta; Roma replica imediat, cu o alta lovitura de cap- minutul 70: BARA PERALTA, cu capul!!! Centrarea a fost furnizata de Tony- minutul 73: sut De Rossi, prinde Stancioiu- minutul 77: intra Montella, iese Taddei- minutul 82: Pereira patrunde pe stanga, dar apararea romanista respinge din fata portii. Cornerul care a urmat este incheiat cu sut de dani- minutul 83: cartonas galben Cicinho- minutul 87: intra Panin, iese Dubarbier- minutul 91: cartonas galben Peralta- INCREDIBIL!!! E GATA! CFR INVINGE PE OLIMPICO!INCREDIBIL: AS Roma - CFR 1-2, scor final!!!In fotografie: clujeanii serbeaza in P-?a Avram Iancu din Cluj Napocakraftwerk//2 kraftwerk 17 сентября, 02:04Versurile imnului CFR 1907"De la '907 am fost primii pu?i pe fapteCu echipa Clujului, mandria ArdealuluiTraiesc fiecare clipa cu cea mai buna echipa?i-am purtat de cand ma ?tiu alb si vi?iniu.Refren:Tu ai nume ?i renume FORTZA, FORTZA, CFRCa to?i ardelenii-n lume FORTZA, FORTZA, CFRLupta lupta ?i invinge FORTZA, FORTZA, CFRDe noi nimeni nu se atinge FORTZA FORTZA CFRAm luptat ?i vom lupta CFR echipa meaClujul este casa noastra ?i-l vom aparaCa?tigam meci dupa meci ?i nu po?i de noi sa treciCu echipa Clujului mandria Ardealului.Refren:Tu ai nume ?i renume FORTZA, FORTZA, CFRCa to?i ardelenii-n lume FORTZA, FORTZA, CFRLupta lupta ?i invinge FORTZA, FORTZA, CFRDe noi nimeni nu se atinge FORTZA, FORTZA, CFRRefren:Tu ai nume ?i renume FORTZA, FORTZA, CFRCa to?i ardelenii-n lume FORTZA, FORTZA, CFRLupta lupta ?i invinge FORTZA, FORTZA, CFRDe noi nimeni nu se atinge FORTZA, FORTZA, CFR".In fotografie: clujeanii serbeaza in P-?a Avram Iancu din Cluj Napocakraftwerk//3 kraftwerk 17 сентября, 02:32"-Noi avem cel mai mare suporter-shop din tara si cel mai modern!", s-a laudat Iuliu Muresan, presedintele CFR 1907 Cluj, la deschiderea oficiala a noului magazin de prezentare a produselor cu insemnele echipei feroviare.La eveniment au fost prezenti 200 de suporteri CFR-isti, care au avut ocazia sa se fotografieze cu Semedo, M. Jose, Stancioiu, Cadu, Tony, Alcantara, Dubarbier, Perreira sau Prette. Fotbalistii au avut rabdare si astfel fiecare sustinator al visiniilor a plecat acasa cu o amintire deosebita.Noul magazin se afla in Sigma Shopping Center de pe strada Republicii. Un element unic in Romania pentru astfel de magazine este "MEETING CORNER-ul"; acesta este un colt amenajat sub forma unui teren de fotbal, unde, periodic, fanii echipei se vor intalni cu fotbalistii pentru sesiuni de autografe si poze si pentru a le pune intrebari. Da?ile event-rilor speciale, vor fi anuntate in prealabil pe site-ul oficial al magazinului."Material video:http://www.tv-net.ro/Stiri-Suporter-shop-CFR+393In fotografie: Mure?an ?i Andone la inaugararea suporter shop-uluihttp://site2.cfr1907.ro/cfr.phphttp://www.cfrmania.ro/Site-ul magazinului CFRhttp://suportershop.cfr1907.ro/catalog/index.phpkraftwerk//4 kraftwerk 17 сентября, 02:41Mi-am cumparat ?i io o plosca-n care bagat-am ?uica de prune. Jumatate am golit-o deja; :D Hai ca va las; mi-e somn. Noapte buna. :) Pe maine. :)Ei ?i cat ne-a facut ?igani primarul Romei Gianni Alemanno... Amu i-o cazut nasul cu tata mandria Romei. Dumnezoo nu bate cu bota... :Dkraftwerk//5 kraftwerk 17 сентября, 03:06Trombetta: "De necrezut!"16 septembrie 2008Maurizio Trombetta a recunoscut ca, la finalul superbului meci AS Roma - CFR 1-2, a fost felicitat cu jumatate de gura de Luciano Spalletti, tehnicianul gazdelor, cu care este concitadin; amandoi sunt nascuti la Udine."Este de necrezut. Sunt fericit. Am asteptat de mult timp un asemenea rezultat. Am avut nevoie de multa munca si de mult noroc pentru a castiga. Baietii au aratat mare atentie in defensiva, dar fara sa renunte la contraatac. Am marcat doua goluri, dar am avut si multe alte ocazii clare", a declarat Trombetta pentru ProTV.перенесено:-р"Cred in competen?ele Simpals-ului a?a ca a?tept cat mai curand un raspuns public pe cele prezentate mai sus.A?tept reintroducerea temei mele inapoi ?i coergizarea severa a moderatorului.Men?ionez ca un utilizator de acolo mi-a precizat ca tema e dedicata Ligii Campionilor... :D De fapt tema e intitulata Fotbal! La?i in considerare acest aspect! Vazand ca tema e intitulata Fotbal am postat informa?ii fierbin?i despre meciul ?i echipa in discu?ie.