1604

USM-prostituata care nu refuza nici un client. Licentierea costa 500 euro.

De cind statul a redus drastic numarul de contracte pe care o universitate o poate propune, Universitatea de Stat din RM si-a facut de cap. La Facultatea de Stiinte Economice profesorii universitari se impart in doua grupe- cei ce au autoritate si cei ce nu au. Surse interne din rindurile profesorilor fara autoritate si care sunt nevoiti doar sa priveasca cu saliva la gura cum cei puternici maninca torturi de 500 euro pentru o licentiere pe nota de 8-9 mi-au spus cele ce voi scrie. La Casa sta doamna prodecan Chetraru care asigura stringerea de fonduri si impartirea cu toata mafia de profesori care au dereptul de a pune note mari. Monopolul consta in faptul ca cei care nu primesc mita stau si trag la sorti care nota sa la puna studentilor fara mita.Fara nici o rusine acesta profesoara care nu poate primi mita imi spune ca ei au in plan citiva de 7, mai multi de 6 si fara limita 5. Si daca cineva nu da mita si vrea 8? Ce sa-i faci ,nu s-a incadrat in planul de note. Poate rectoratul ar trebui sa atraga mai multa atentie la rindurile profesorilor care sunt primiti si fara masterat sa predea contabilitate daca au adus un plic gros. Si in final imi aduc aminte deviza universitatii-Veniti ,baieti ,la carte, veniti.
0