681

Cantece de Craciun

O piesa de nota 10http://play.md/video/09bd0eb8-047f-4baa-95e7-a13ef2da9c41Ce se intampla cand de sarbatoriSe aduna noriDe obicei ar trebui sa ploua cu cadouriSa ne gandim la ce numai la ce imi poate fi mai bunSi sa-l asteptam pe cine?Sigur ca pe Mos Craciun!Sa vina cat mai repede sa ne umple cosuShhh…bate cineva la usaAsta cred ca-I mosuDeschidetzi usile fara sa-ntrebati parolaSigur daca a dat cu blingu,daru si cu ****In lume se aduna!Muzica rasuna!Mos Ctraciun de veacuriStie sa ne lecuiasca sufletul si fara leacuriSe aud ecouriPeste tot cadouriAzi e sarbatoareDupa ultima dorinta poti sa treci la urmatoareaAsa si n-am mai intelesBun si care-i Mosu`?Cum care-i mosuMosu-i cel cu nasu rosuDar craciunita care-i?Craciunita-i cara saciHai ca nu ne aude nimeniSpune drept:asa-I catzi place?Ridicati paharele cu sucuriSa golim vasuMosu daca bea ceva un picIi ingheatza nasulMuzica rasuna masa-I plinaTotu-I de calibruCel mai cautat in seara asta-I Mrs.????In lume se aduna!Muzica rasuna!Mos Ctraciun de veacuriStie sa ne lecuiasca sufletul si fara leacuriSe aud ecouriPeste tot cadouriAzi e sarbatoareDupa ultima dorinta poti sa treci la urmatoareaVorbesc parinti ce aud si ei de la parintziCum ca Mosu` vine numai la copii cei cumintziCe mai conteazaCum am fost,de-mi aduc aminteDaca Mosu` e aiciInseamna ca am fost cuminteDar pentru asta mosule am o rugaminteSti ca inima de fata sigur,sigur nut e minteAs vrea daca se poateAsta-I ultima dorintzaAdumi-l te rog de potzi inapio pe GhitzaIn lume se aduna!Muzica rasuna!Mos Ctraciun de veacuriStie sa ne lecuiasca sufletul si fara leacuriSe aud ecouriPeste tot cadouriAzi e sarbatoareDupa ultima dorinta poti sa treci la urmatoarea
0