873

Informatie utila pentru parinti

Daca locuiti in sectorul Botanica si aveti copii de la 6 la 16 ani va recomand centrul acesta de asistenta, am fost saptamina aceasta si am ramas uimita de ceea ce am vazut acolo. Copiii isi petrec timpul liber, se joaca, isi pregatesc lectile, fac lectii de muzica, teatru, limbi moderne... Centrul pentru Copilarie, Adolescenta si Familie Telefon/Fax 76-29-44 Adresa or. Chisinaustr. Grenoble 163/5Program de lucru: Luni-Simbata, 14:00-19:30 Descriere(servicii prestate) Activitati adresate copiilor, adolescentilor, parintilor:- Cursuri, laboratoare, activitati si initiative pentru timp liber (cerc dramatic, laborator de muzica, activitati sportive, activitati grafico-pictorice, excursii, cursuri de limbi moderne (romana, engleza, italiana), sport scolar),- Organizarea sarbatorilor adresate cartierului,- Suport scolar pentru copiii in virsta de 6-16 ani,- Servicii de informare si consultatie pentru parinti si copii,- Servicii de asistenta si suport pentru minori si familiile in dificultate temporara,- Conferinte si seminare pentru formare.
0