803

Simbolurile patriotice, in special cele de factura comunista, isi au rostul? Merita sa fie expuse in casa? Multi isi amenajeaza

Lucruri patriotice Добавить RSS канал - FORUM.MD / La Sez@toare / Lucruri patriotice //0 iLEANA 5 iulie, 12:58Sustine discussia!prin casa sau birou sau locul unde iti petreci cea mai mare parte a timpului ..eu am acasa steagul RM langa teveu si o lampa de masa cu stema RM pe eapozele pun maine :)da' tu ai cu ce sa te lauzi? :DREPLY://72 • kraftwerk 4 august, 16:49//0 iLEANA;Lucruri patriotice Добавить RSS канал - FORUM.MD / La Sez@toare / Lucruri patrioticeIn nici un caz nu-mi expun in a cosmetiza interiorul, obiecte/simboluri patriotice... acu' tu, de' aceste ti le-ai expus, grija ai!... sa nu cumva in ale patologicului sa aluneci cu fobia obiectelor ce simboluri patriotice simbolizeaza...... nu demult pe "national geagraphic" am vizionat un documentar, in care un medic oftamolog (din Corea de Sud, imi pare), impreuna cu o echipa de la "national geo...", au colindat prin Corea de Nord... medicul avea acces mai rar pt. vindecarea nenumaratilor nord-coreeni, ce din cauza comunismului nu au posibilitatea infrastructurala de a se trata... ei bine in toate locuintele nord-coreenilor, erau prezente aceste simboluri... ba' pe deasupra; ei considerau ca au fost tratati de diversele boli de ochi, numai si numai de dragul (dracul) lor conducator... maica piratilor da' ce teatru... dupa ce, medicul, acesta oftamolog i-a vindecat, acestia (bolnavii nord-coreeni) fluturau manile deasupra capului si repetau minute in sir numele conducatorului lor iubit si multumirea fata de acesta cum ca numai cu "ajutorul" lui (al preaiubitului conducator) au fost vindecati... he, he, he... tine de domeniul hilarului... tie ca si multumire financiara, culturala, educationala, etc., conducerea comunista (ce la noi in Romania a fost scoasa in afara legii; iar acest comunism este considerat in mediile politice normale "la cap" ca fiind o relicva; precum e considerata acum inchizitia), din R.M, ce satisfactii ti-a adus?... Insasi dogma partidului ce conduce acu' la voi, pt. un om din partea normala a planetei i se pare ceva de domeniul unui documentar "discovery channel", care prezinta viata dinozaurilor... he, he, he... te pomeni ca ti-ai expus in condominium si vreo sculptura, ori afis, ori bibelou, etc, cu secera si ciocanul...//57 • iLEANA;... ce detergent folosesti ca sa-l speli?... cel pufos?... cel cu de la natura parfum?... he, he, he....//56 • iLEANA;... in fiece seara, te ploconesti in fata acelui abajur si fluturi mainile deasupra capului aducand multumiri nenumarate p.-ului, comunist?... he, he, he... mai lipseste din al tau castel chipul dragului conducator al R.M.... inramat in abanos aurit... Eu, nu sunt adeptul expunerii in casa a obiectelor ce definesc patriotism fals, relicve comuniste ori fasciste (e aceeasi chestie oare?)... Daca e ceva uzitabil, monden, frumos, ce nu are definitie in politic, expun... voi?...
0