858

Distrugatori de vise

Activitatea preferata a multor persoane este ,,birfitul,, si ,,descurajarea,, altora. Despre birfit au deschis discutie in psihologie, dar despre cea de-a doua activitate as vrea sa vorbim aici.... Cred ca ati intilnit cu totii asa persoane care birfesc in continuu si critica pe ceilalti indiferent de ce fac acestia.Asa tip de persoane eu ii numesc ,,specializati,, in distrugerea visurilor altora. De cite ori cineva are un vis care vrea sa-l realizeze sau o ideie minunata ei sunt intotdeauna gata sa deie un sfat:,,Mai bine nu te apuca, oricum nu vei reusi,, Sunt o multime de persoane de acest fel, persoane nesatisfacute de viata lor, care nu iubesc ceia ce fac, care nu sunt capabili sa ,,construiasca,, nimic si se multumesc cu faptul ca ,,distrug,, ceia ce vor sa faca altii. Pare ca ei primesc placere cind alta persoana ,,pierde,, indiferent de-i este prieten sau dusman. Sunt persoane rele si invidioase, dar care stiu sa se camufleze foarte bine. Cunoasteti pe cineva care are astfel de ,,rechizite,,?
0