587

WinXP Sound Problem

Comp: hp omnibook xe4100 (onboard soundcard)System: Windows XP Professional Eng SP1 Inainte totul lucra normal. Sunetul era destul de curat, nu se intrerupea etc.Chiar puteau mai multe aplicatii sa trimita signal audio simultant. Spre exemplu Windows Media Player si Winamp. Eu defapt nu foloseam asa ceva, dar des se intimpla ca modemul suna in timp ce cinta Winamp.Recent am facut o curatare in Services. Am gasit un document in net care descria functia fiecarui serviciu, si le-as scos pe cele de care n-am nevoie.Insa o zi sau doua dupa asta sunetul a continuat sa fie normal, doar ieri a inceput sa... frineze. Asta s-a intimplat dupa ceva timp dupa ce am scos un flash din USB, dar fara "Safely Remove...".Imi spune cineva, care-i problema? De ce nu lucreaza normal? Ce as putea sa fac?Iata lista de services care ruleaza la mine la moment:Application Layer GatewayApplication ManagementCOM+ Event SystemCOM+ System ApplicationDHCP ClientDNS ClientInstallDriver Table ManagerLogical Disk ManagerLogical Disk AdministratorMachine Debug ManagerMacromedia Licensing ServiceNT LM Security Support DriverNetwork ConnectionsPGPservPlug and PlayPrint SpoolerProtected StorageRemote Access Auto Connection ManagerRemote Access Connection ManagerRemote Procedure CallRemote Procedure Call LocatorSystem Event NotificationSystem Restore ServiceTelephonyThemesVolume Shadow CopyWMI Performance AdapterWindows AudioWindows InstallerWindows Management Instrumentation (WMI)WMI DriverWindows User Mode Driver FrameworkWorkstationiPodServicekavsvcThanks.
0