740

VC++ vs C++ Builder

Propun sa continuam discutia aici, ca sa vorbim la tema.//5 Caliogstro 22 июля, 20:39 //4, Mask: "... Всё равно как спорить что лучше Visual C++ или C++ Builder ..." в профессиональных кругах кстати об этом не спорят. Среди професионалов, на C++ Builder работают только по принуждению, а когда есть выбор, то всегда выбирают VisualStudio. //6 Mask 22 июля, 20:52 //5, nu despre asta e vorba acuma. Era dat doar ca un exemplu. //7 freejerk 22 июля, 20:54 //5 Dada, ma miram eu sa taci tu :) Suge VisualStudio si gata, profesionali, dalbaiobi da nu profesionali. Daca esti profesional nu conteaza ca-i VisualStudio sau C++ Builder. Asta e iar de preferinta cum a spus Mask. //5 Tu ai znaciok Microsoft? Open source. Millions of open minds can`t be wrong. \m/ //8 Caliogstro 22 июля, 20:57 //6, Never mind, pur si simplu am facut si eu o abatere lirica. //7, Dar tu taci, unde ai fost cand era vorba sa ne intalnim la bere? //9 freejerk 22 июля, 21:07 //8 :) eu am vrut tare sa vin ca si fotiku digital ni l-am pregatir, da am fost intr-un loc unde nu ma asteptam ca ma voi retine asa mult timp. Las ca data viitoare vin. Ce sa-i faci... nu s-a primit. //8 Da tu in ce lucrezi? .NET? adica programezi. Sau tu in PHP programezi? :))) Open source. Millions of open minds can`t be wrong. \m/ //10 Caliogstro 23 июля, 01:05 //9, Daca o sa-ti spun in ce fel de proiecte am lucrat si ce limbaje am utilizat, n-o sa ma crezi. Pe forum sunt oameni din care-i cunosti si tu, care pot confirma acest fapt. Ce am spus mai sus despre VisualStudio este adevarat. Daca vei deveni si tu profesionist, ai sa ajungi si tu la cuvintele mele. Faptul ca VisualStudio e mai bun ca BorlandC++Builder in cercurile profesioniste nici nu se pune in discutii. E adevarat ca un programator profesionist trebuie sa poata lucra BorlandC++, tot asa cum un sofer profesionist trebuie sa poate merge si pe ZAZ la o nevoie, ceea ce deloc nu inseamna ca Mercedes e mashina pentru neprofesionisti. //11 freejerk 23 июля, 01:35 //10 Ma bucur ca m-ai inteles :) Da la VisualStdio am sa ajung doar cu pistolu la cap :) atunci da. Faptul ca ai lucrat mai mult ca mine nu inseamna ca ai dreptate, ai experienta mai multa, dar nu si dreptate, drepatatea e relativa in acest caz. Chiar daca ai dat mana cu Bill Gates sau ca ai programat Start Menu-ul in Windows n-o sa ma intereseze :) Parerea ramane parere. Open source. Millions of open minds can`t be wrong. \m/ //12 Caliogstro 23 июля, 08:22 //11, student, student, este tipic sa fii radical la varsta ta //13 freejerk 23 июля, 09:20 //12 Radical? radical esti tu, daca sincer :) nu accepti alte variante decat care o consideri tu corecta, iaka asta radical. Open source. Millions of open minds can`t be wrong. \m/ //14 Caliogstro 23 июля, 09:30 Eu accept orice variante, daca se plateste bine pentru ca sa lucrez cu asa variante. Deocamdata cel mai mult in lume se plateste pentru dezvoltare pe baza de tehnologii Microsoft :). //15 -=TMT=- 23 июля, 09:31 //12 Da dovada de profesionalism si enumara avantajele VC fatza de CBuilder //16 Caliogstro 23 июля, 09:39 //15, Intreaba chiar acolo unde lucrezi, sau vina aici si o sa-ti arat chiar la mine la comp. Asta-s lucruri care trebui vazute si nu povestite. //17 freejerk 23 июля, 09:48 :))) //15 Da n-ai ce vedea, te asigur. Am lucrat eu cu VC++, suje ceva strasnic, tukma si amu aud in cashti cum sugea VC++ de la Delphi :))) //14 Deci tu zici ca cel mai bun e acolo unde se plateste, adica daca eu o sa te angajez sa lucrezi in Delphi pentru mai mult decat tu primesti acuma, tu ai sa zici ca Delphi e mai bun? Straniu, nu te supara dar e minte de Microsoft-ist :) si in asta nu-i nimic bun :) Open source. Millions of open minds can`t be wrong. \m/ //18 -=TMT=- 23 июля, 09:52 //16 fii profesionist, nu suntem doua babe la piatza... da argumente daca vrei sa fii luat in serios //19 Caliogstro 23 июля, 09:54 //17, freejerk: "... daca eu o sa te angajez sa lucrezi in Delphi pentru mai mult decat tu primesti acuma, ..." Eu o sa ma angajez, fara a sta pe ganduri, daca voi primi cel putin cu jumatate de salariu mai mult :) (dar asta-s bani mari) //17, freejerk: "... tu ai sa zici ca Delphi e mai bun? ..." Nici intr-un caz. Ia spune-mi ce aplicatii comerciale facute in Delphi sau in CBuilder cunosti? //20 -=TMT=- 23 июля, 09:55 //19 The BAT e facut in Delphi. //21 freejerk 23 июля, 09:58 //19 Am intalnit kiar foarte multe... da amu nu pot da exemple, ini fac bagajele pentru mare :) Eu is sigur ca sunt multe aplicatii, nu ma indoiesc ca in VC++ pot fi mai multe decat in Delphi, poate toti is pe o cale gresita? :) //19 Cele mai multe programe pentru spam is facute in Delphi Si is facute foarte bine. Si lucreaza taare rapid Open source. Millions of open minds can`t be wrong. \m/ //22 -=TMT=- 23 июля, 10:00 //19 ..... asteptam lista avantajelor VC fatza de Delphi ....... //23 Caliogstro 23 июля, 10:08 //22, ti-am spus ca pot doar sa ti le arat. la mine la comp //24 -=TMT=- 23 июля, 10:13 //23 no more comments CTD //25 Caliogstro 23 июля, 10:17 //22, -=TMT=-: "... asteptam lista avantajelor VC fatza de Delphi ..." Eu astept avantajele, cu ce e mai bun automobilul Mercedes ca Zaporojet //24, -=TMT=-: "... CTD ..." Pe cine ca pe cine, dar anume pe tine nu te inteleg.
0