720

Linux RedHat 7.3

Desi RedHat 7.3 a aparut mai demult, asi vrea sa va spun vreo doua cuvinte celor care vor sa treaca pe el sau se gandesc sa nu si-l puna.In primul rand prima noutate e KDE 3. Sa va spun cinstit mi-a placut destul de mult. Sunt prezente cu mult mai multe theme si feluri de iconite, mult mai 3D si placute. Bineinteles GNOME-ul s-a schimbat tot eu cred spre bine... Kernel nou( diferenta eu nu prea am vazut-o de cel precedent). Perl nou, si mai in scurt multe alte noi. Mi-a placut ca 'wine'-ul lucreaza mult mai bine (aceasta proga trage progele din Windows in Linux). Eu am tras cu usurinta Sasami2k, WinRAR, si aproape toate progile facute de mine in DELPHI au mers super-buper, numai ca este problema cu OpenDialog, care poti deshide doar discul C: de pe sistema.Am avut mai demult Mandrake 8.0 (stiu ca exista deja 8.2) mi-a placut mai mult RedHat 7.3, dar pentru Desktop Mandrake-ul e mai bun. Daca aveti RedHat 7.2 si va ocupati mai mult de programare nu va sfatui sa va schimbati RedHat-ul.In rest ce sa va mai spun?Succese nixului.
0