Ce au făcut Dodon și Usatîi la reședința lui Timofti de la Condrița (Video)
După ce s-a terminat mitingul din fața clădirii Parlamentului, Renato Usatîi, Igor Dodon și câteva sute de protestatari au plecat la reședința președintelui Nicolae Timofti din Condrița.
„Am venit și i-am adus lui Timofti cererea de demisie. Am scris-o și e gata, doar trebuie să o semneze”, a declarat Igor Dodon.
„Dacă până vineri nu semnează trecem la celelalte planuri până nu va demisiona. Nu mai are ce căuta la guvernare”, a subliniat Usatîi.
Potrivit informațiilor oferite de securitatea președintelui, șeful de stat nu se afla pe teritoriul reședinței în momentul când protestatarii au ajuns la Condrița.
Protestatarii alături de Igor Dodon și Renato Usatîi au spus că vor reveni cu corturile, săptămâna viitoare, dacă acesta nu va demisiona.
doi banditi ,care isi doresc cu singe sa ajnga la putere.
doi banditi
Banditi sunt si acestia de la putere dar, cind al vezi pe acest Usatii ca nici a vorbi nu stii numai cu gindul la putere sta, si cind stim cu totii ca a fost si este un bandit care a venit la putere cu niste bani furati care a ajutat niste persoane nevoiase si pe baza asta si-a facut reputatie, cam nu-mi vine sa cred ca avem un popor atit de jos..
pafos si ***** , mda
Da de Plahotniuc aceshtia doi ce, au uitat??? Se vede cu okiul liber ca e un show manipulat de Plahish
bravo dodon bravo renati
bravo dodon bravo renati
jocuri !!! de ce nu sau dus la hotelul NOBIL
bravo dodon bravo renati
Mda oameniii lui Plahis sunt activi de tot
ДУЧЕЦИВЭ МЭЙ ЫН П.ЛЭ ПДРИЛОР ШИ ЫНВЭЦАЦЬ ЛИМБА ДЕ СТАТ ... .. ШИ КУ ДРОНУРЬ ШИ КУ ДОДОНУРЬ
ЛА ДУБАЛЭ ТОАТЕ М.Р.АЗЮРИЛЕ АЧЕСТЯ