5242

Fiica solistului trupei Nirvana, o copie fidelă a tatălui său! Cum arată fata lui Kurt Cobain, la 22 de ani

Frances, fata lui Kurt Cobain, a vorbit despre modul "brutal" in care tatal ei a parasit-o.

fiica, nirvana

"Nu imi place Nirvana prea mult", a spus Frances in cel mai recent interviu.Fiica lui Courtney Love si a lui Kurt Cobain le calca pe urme parintilor si a devenit un fashion icon in stil rock-and-roll. "Sunt genul Mercury Rev, Oasis, Brian Jonestown Massacre", a recunoscut tanara. Cu toate acestea, Frances recunoaste ca unele melodii ale tatalui ei ii dau lacrimile si acum. 

 

solist, kurt cobain

 

Tanara nu are nicio amintire cu tatal ei deoarece avea numai 20 de luni atunci cand Kurt Cobain s-a sinucis.

"Kurt a ajuns in punctul in care trebuia sa se abandoneze pe sine pentru ceilalti, pentru ca fanii din toaa lumea il voiau. A fost prea mult pentru el asa ca a luat decizia ca nu mai vrea sa fie aici si ca tuturor le va fi mai bine fara el. Tatal meu a fost o persoana foarte ambitioasa. A vrut ca formatia lui sa aiba succes". 

fiica, nirvana

 

kurt cobain, nirvana

 

Desi nu si-a avut tatal alaturi, Frances stie ca el a iubit-o mai mult decat orice pe lume. "Din filmari si din scrisorile pe care Kurt mi le-a scris, stiu cu siguranta ca tatal meu m-a iubit enorm", a incheiat Frances Bean Cobain.

kurt cobain, fiica

 

kurt cobain, nirvana

sursa

0