2898

Chirtoaca îl acuză pe Filat de incidentul în care a fost implicat: "Nu în politică ți-e locul, dar la răcoare"

Primarul capitalei afirma ca Vlad Filat este cel care a pus la care incidentul in care a fost oprit de politie acum patru zile. Declaratiile au fost facute de Dorin Chirtoaca in timpul unui discurs tinut la un eveniment dedicat comemorarii celui de al doilea val de deportari.

dorin chirtoaca, vlad filat

"Haimanale pe voi v-au deportat, haimanale si la mine au urcat pe capota masinii. Cum sa faci cu ei alianta daca ei fac asemenea marsavii? De fapt, ei urmareau sa ma arate la televizor ca iata eu am baut, sa ma scoata de la functia de primar intr-o saptamana, sa ma condamne si sa nu pot candida nici la parlamentare si nici la alegerile locale."  a spus primarul despre cei care l-au oprit.

 

"Prin asa metode ai de gand domnule Filat sa te ocupi de primarie? Cu asa metode inseamna ca nu in politica ti-e locul, dar la racoare, dupa gratii, inca si pentru banca, si pentru aeroport si altele. In gluma i-am spus: "Ce, cam pe alaturi ai nimerit pe data de 2 iulie cand ai pus politia pe mine sa tabarasca in modul in care au facut-o?" El oleaca s-a pierdut si zice: "Asta tu pe alaturi mergi toata viata." Vom vedea cine merge pe alaturi si cine merge si cine merge inainte pana la capat spre Europa. Sa ne pazim, pentru ca avem inca multe pe langa noi cu multe fete", a mai spus primarul capitalei.

 

Vezi video integral mai jos: 

sursa

10