438

Cum face dragoste un presedinte al SUA! Memoriile fostei iubite a lui Barack Obama

 
Presedintele SUA, unul dintre cei mai importanti lideri ai lumii, poate fi rar vazut in alte haine decat costumele pe care le imbraca „la serviciu”.
 
La 22 de ani insa, locuia cu chirie, intr-o zona saraca a New York-ului si era plin de afectiune fata de prietena sa, o viata normala pentru un tanar.
 
Potrivit Daily Mail, Genevieve Cook era o tanara cu trei ani mai mare decat Barack Obama. Ei au avut o relatie timp de un an, iar acum femeia a scris o carte in care prezinta in detaliu cum arata viata alaturi de presedintele SUA.
 
„Ma simteam ciudat, pentru ca era alb, desi se nascuse in Hawaii. Chiar ma intrebam si cum poate fi atat de matur, la numai 22 de ani. Sexual era apropiat si tandru cu mine, insa la nivel afectiv era rece si ma simteam nesigura pentru relatie”, povesteste Genevieve Cook.
 
Barack Obama a fost crescut de mama sa in Hawaii. In tinerete insa, culoarea pielii sale a inceput sa se schimbe, acum el fiind complet „de culoare”, la fel cum era si tatal sau. Intr-una dintre pozele vechi, presedintele apare alaturi de bunicii sai materni: ei albi, el mulatru.


Cea care i-a fost iubita pentru un an, afirma ca: „Era o senzatie asa de placuta in camera sa, totul mirosea atat de bine, a struguri, a fum de tigara si a transpiratie parfumata”, cu referire la apartamentul sau inchiriat.
 
Dintre pasiunile presedintelui faceau parte jogging-ul, integramele din „New Yor Times”, lectura si gatitul. Cei doi s-au mutat impreuna la un moment dat, iar intr-una dintre nopti, Obama l-a visat pe tatal sau, decedat in urma cu mai multi ani.


„Acela a fost un moment greu pentru Barack, clipa in care nu am stiu cum sa-l „repar”. In lunile ce au urmat mi-am dat seama ca viitorul sau este alaturi de o femeia de culoare, una puternica. La cateva luni dupa aceea ne-am despartit”, recunoaste fosta sa prietena.


Dupa cativa ani, de la relatia cu Genevieve Cook, Barack Obama s-a casatorit cu actuala „Prima doamna”. Presedintele si Michelle Obama sunt casatoriti de 19 ani si au impreuna doi copii.
 
protv.md

0