622

AUTORITTATILE CENTRALE PIELEA DE PE ......TOBA'

Fiecare face ce vrea…. Si o spun nu de putin timp,,,la noi aici unde se cumpara si scaunul de deputat de fapt de asteptari  sa mai ai ?!,e o frectie totala  cu conducerea asta de 3 lei treizeci.
 
Pe mine insa ma amuza faptul ca in timp ce ei freaca ‘’duda’’ in parlament, toate minoritatile astea comuniste,japitele astea , analfabetii astia ,incapabilii astia care tot ies deasupra legii si care se cred ei miezul din Moldova ,ii pun pe iresponsabilii astia pe care noi i-am ales sa le suga tocu’…pentru ca astia cu cica demersuri democratice ,si toata prostia asta  de politica care democratica numai nu este, nu sint in stare sa apere ceiea ce pina la urma reprezinta o tara …
 
Daca ne oprim sa observam cetatenii vorbitori de limba de stat cite limbi straine invata chiar si pina in cadrul universitatilor?! 2-3 nu?!, si astia din UTA GAGAUZIA cit de prosti sunt oare de nu pot invata limba de stat?!,nu cit de timpit sa fii sa nu poti invata ceiea ce pina la urma esti obligat prin lege sa cunosti?!
 
Eu am intrat in rosu in momentul in care am vazut un reportaj in care ‘’ corciturile’’ din UTA GAGAUZIA argumentau de ce nu invata limba de stat….cica ‘’pentru ce sa invat eu limba de stat ?!,pentru ca eu nu vad un viitor in aceasta tara’’,,,sau altul ‘’ ca el pleaca la studii in RUSIA si ca nu are nevoie de limba de stat’’atunci pleaca in pastele matii din acest moment si ia-ti cu tine si plozii si freac-o-in …tara care vrei tu timpitule si daca poti intr-un timp cit mai scurt ca mie personal MI SE RUPE’ DE SOARTA TA !!!,,altul cred ca  a vrut sa para mai putin prost si spunea ca limba rusa e limba internationala a tarilor din CSI si el prefera sa vorbeasca anume in limba internationala sustinuta de el…ma intelegeti ce spun?!, idiotu’o ardea international!,fiecare avea motivul sau sa nu vorbeasca limba de stat…
 
Ceiea ce m-a provocat enorm a fost un bou care a spus continuare
0