1493

SUNT ȊN VIZITÃ PE PÃMȊNT (DOCTOR LOVE 2 )

Am ajuns la această concluzie deoarece nu mai ȋnteleg nimic,din ceiea ce există pe pamȋnt…probabil am fost adus de pe marte sau pluto,,,J,sau de undeva unde omenirea niciodată nu a călcat pe acolo,,,Zic asta pentru că tot citind pe net am dat de o altă dezbatere (care după mine toate variantele expuse erau vecine cu demenţa nu cu iubirea)deci  fiţi atenti: ‘’de ce bărbaţii nu pot spune te iubesc atunci cȋnd simt asta chiar dacă e din primul moment’’ ?!, deci cum mă?!...bine tre’ să fi fost şi puţin afectată din moment ce a pus aşa ȋntrebare.
Insă acest ‘’subiect’’ a fost luat ȋn serios ţinȋnd cont de cȋte comentarii avea,şi m-am gȋndit să ȋmi aştern şi eu părerea pe marginea ‘’postului’’ dȋnsei.
După mine e foarte simplu: dacă vine unul la tine şi ȋţi spune: te iubesc!...deci dacă se ȋntȋmplă asta nu poate denota decȋt un singur lucru,şi anume că te ia de proastă!
 
Deci iubirea dacă tot e să vorbim e un sentiment complex şi foarte profund,care e foarte rar….foarte rar,,,şi care apare ca şi cȋstigul la 6 din 49 …deci doar aşa printr-o graţie divină!
Ideiea e că dacă unu’ vine şi ȋn primele momente iţi spune ca te iubeşte, ȋnseamnă că te ia de proastă!,sigur că ăla vrea……ceiea ce ȋn principiu vrei şi tu… nu spune că tu eşti atȋt de intelectuală şi atȋt de delicată ȋn interiorul tău sufletesc ȋncȋt pe tine te pocneşte iubirea nu atracţia!,că primul lucru dragele moşului J ,,,cȋnd se ȋntȋlnesc doi oameni ei simt atracţie ei nu simt iubire,că iubirea e o chestie repet sigur dacă te uiţi la telenovele pe acasă ‘’ te chero,casar,sufrir’’ ok ,,,dar iubirea e o chestie mult mai complicată… continuare
0