478

Marian Lupu: Am intrat în maturitate lăuntric împlinit

După ce premierul Vlad Filat l-a numit pe democratul Marian Lupu persoana numărul 4, astăzi Lupu i-a replicat lui Filat şi mai tăios. Amintim că zilele trecute, solicitat de ziarişti să comenteze declaraţia democraţilor, potrivit cărora şi-ar fi dorit să ajungă persoana numărul unu în stat, Vlad Filat a spus că nu comentează persoana numărul 4.
„Vreau să vă spun că eu am avut o copilărie fericită şi am intrat în maturitate lăuntric împlinit şi integru. Eu nu am asemenea obsesii şi propria mea carieră niciodată nu a fost un domeniu de obsesie personală. Pentru mine contează în primul rând ca nr. 1 să fie Republica Moldova şi să fie una la capitolul sărăcie, pe care o avem cu părere de rău, la capitolul subdezvoltare, dar mă interesează ca Moldova să fie numărul unu la capitolul dezvoltarea economică şi socială şi la atingerea obiectivelor pentru care alegătorii ne-au votat. Iată care este pentru mine sarcina numărul 1”, a spus astăzi Marina Lupu.

Premierul Vlad Filat nu a comentat deocamdată aceste declaraţii. Liderul PLDM se află într-o vizită privată în Turcia.
 
HotNews.md
0