1224

Dorin Chirtoaca: Stam in rahat pentru ca reformele nu s-au facut la timp!

"Noi stam in rahat! De ce ?ara sarace?te ?i oamenii se imboga?esc? De ce la noi reformele nu s-au facut la timp? La noi schimbarile vor veni cu genera?iile, pentru ca oamenii sunt lega?i intre ei. Mun. Chi?inau a trait pe datorie in trecut. Dupa parerea mea, 10% din bugetul statului merg in buzunarul cuiva." Acestea sunt principalele declara?ii facute de Dorin Chirtoaca in cadrul emisiunii inProfunzime de ieri seara.Potrivit lui, "sistemul" este astfel construit in R. Moldova incat e foarte greu sa dai afara oamenii. "I-am prins ca incurca buzunarul propriu cu buzunarul Primariei ?i al statului. Se vede negru pe alb ?i a fost demonstrat acest lucru, insa judecata ma obliga sa-i restabilesc in func?ie. Ce inseamna asta?", s-a intrebat iritat edilul capitalei atunci cand a vorbit despre schimbarea cadrelor din cadrul administra?iei publice locale. "Ei ?tiu cum sa faca documente, cum sa puna, cu cine sa se in?eleaga. Documental totul este bine, doar ca exista subtilita?i", a mai precizat Chirtoaca.http://unimedia.md/?mod=news&id=16935//0, __magnum__: "... . "I-am prins ca incurca buzunarul propriu cu buzunarul Primariei ?i al statului. Se vede negru pe alb ?i a fost demonstrat acest lucru, insa judecata ma obliga sa-i restabilesc in func?ie. Ce inseamna asta?" ..." - Dorine , asta-i pyzdets ...
0