1026

ajutor + ofer recompensa

Cine ma poate ajuta , sa-mi imprumute pentru citeva ore un cd-rom extern pentru interfata usb + 1 CD bootable windows XP (service pack 1 sau 2?) care sa aiba neaparat Recovery Console... caci cdrom-ul meu din laptop nu lucreaza, barahleste nu citeste cd-urile dar laptopul n-are nici intrare pentru discheta 3.5 floppy... nici un prieten de-al meu n-are cdrom externAsa ca ramine solutie sa ma ajute cineva cu un cdrom extern pentru usb port ... caci numai cd-urile bootable de windows xp contin recovery console ca sa pot folosi chkdsk, fixboot etc. ca sa incerc repar ... totul din cauza ca s-a blocat compul si l-am inchis de la buton de shut down si dupa asta dupa ce l-am deschis din nou si incepea sa se incarce windowsul apare eroarea din blue screen: unmountable_boot_volume... daca incerc in safe mode se opreste la incarcarea draiverului: agp440.sys ... si gata nu mai pot face nimic caci n-am nici cd-rom n-am nici floppy si n-am cum sa scanez cu chkdskAm dat search pe google si 90% din cazuri exact erorile acestea apar la oameni in urma la aceea ca s-a blocat compul si l-au inchis de la buton (erorile: unmountable_boot_volume + agp440.sys)... rezolvarea e f.simpla: trebuie reboot de pe cd-ul bootable care contine Windows XP-ul... anume acolo poate fi folosita Recovery Console-ul XP-ului cu care scanezi si repari cu chkdsk /p , fixboot sau chkdsk /r care repara si dupa asta restartezi si totul e okAsa ca daca ma poate ajuta cineva astazi cu CD-rom extern pt usb + CD-ul bootabil de instalare al windows xp (sp1) .... atunci eu vin cu laptopul , ne intilnim unde spuneti... caci nu mai stiu de unde pot face rost de un cd-rom extern si cd-ul de instalare bootable pt XP...Repet: cd-romul laptopului nu lucreaza, n-are nici floppy... windowsul incepe sa se incarce dar da eroare si apare blue screen... nici in safe mode nu merge se blocheaza in timp ce se incarca driverul agp440.sys....Mai mult nu pot face nimic.Unica solutie: e sa repar folosind cd-romul extern pentrut usb + cd-ul de instalare bootabil pt windows xpdaca se poate chiar astazi vin cu laptopul si in vreo ora reusesc sa fac tot ce trebuie, am nevoie doar de cd-rom extern si cd-ul de instalare pt windows xp sp1 ... pur si simplu nu e laptopul meu, trebuie sa-l intorc miine... iar acuma scriu de la un vecin care are desktop si acces la internet dar el n-are nici cdrom extern si in genere windowsul lui e vechi winme pe un comp foarte vechi de vreo 10 anisper ca m-am exprimat ca sa intelegeti, chiar daca m-am reptat de citeva orirecompensa garantata
0