4577

PayPal in Moldova / PayPal в Молдове

Cогласен? - Подпиши петицию http://www.petitiononline.com/moldpay/petition.html * * *Хочешь покупать свободно на сайте www.ebay.com или с других сайтов по всему миру пользуясь своим счётом в банке в Молдове и молдавской карточкой? Хочешь чтобы услуга PayPal появилась и в нашей стране? Если ты понимаешь что такое PayPal , ты наверняка понимаешь его значимость для нас . Всё что нужно - это написать сообщение на английском языке на сайте www.paypal.com о том, что вы бы хотели чтобы Молдова была добавлена в список стран в которых есть услуга PayPal , что вы заинтересованы в пользовании аккаунтом PayPal и не желаете переплачивать посредникам за перевод денег . Если согласен зайди на сайт www.PayPal.com и нажми на “site feedback”. Вставь своё сообщение в “Page Comment” и выбери “Page Ratings” и нажми ”Submit”Esti deacord? - Semneaza petitia http://www.petitiononline.com/moldpay/petition.html * * *Ai vrea tu oare sa cumperi ce-ti place de pe eBay si alte situri si sa poti achita bunurile cumparate online cu PAYPAL? Daca stii ce inseamna PAYPAL, cred ca intelegi si necesitatea de a avea un cont PAYPAL. Unica ce ne impiedica pe noi moldovenii de a avea un cont PAYPAL este faptul ca PAYPAL nu are in lista sa de tari Republica Moldova. Tot ce trebuie sa faci, e sa scrii un mesaj in limba engleza in feedback-ul sitului www.paypal.com, pe tema “Vreau ca si in Moldova, sa avem paypal * De ce nu aveti Moldova in lista voastra de tari * Vreau sa platesc pentru lucrurile castigate pe eBay cu paypal, si sa mi l-e livreze in Moldova * Nu m-ai vreau sa platesc % din tranzactia platii bunurilor castigate be eBay sau % pentru transferul banesc pe paypal altor persoane fizice sau juridice” Daca esti deacord, intra pe situl www.PayPal.com si click pe “site feedback”. Pune cererea ta in “Page Comment” allege “Page Ratings” si Submit.Vorbind cu un reprezentant din departamentul securitatii PAYPAL din SUA, mi-a spus ca PAYPAL cauta sa se extinda in toata Europa si pe tot Globul etc, insa mai mult in tarile in care aceasta metoda de achitare online o sa aiba potential. Sa stiti ca m-a facut sa rid pentru ca imi inchipui ce potential au tarile ca: Zambia, Mongolia, Brunei, Nigeria sau Etiopia, care sint in lista de tari a PAYPAL-ului. Eu ii spun: “In Etiopia lumea moare de foame, Mongolia are mai putin de 3 milioane de oameni, si un PIB cu 1 miliard 320 mil. $ mai putsin ca Moldova, de ce Moldova nu-i in lista”. Pina la urma reprezentantul nu mi-a putut da un raspuns adecvat, insa mi-a sugerat ca FEEDBACK-ul sitului conteaza mult pentru ei (PAYPAL), si daca PAYPAL va primi mai multe mesaje feedback in care Moldovenii cer ca paypal sa aiba si Moldova inclusa in lista lor de tari, sau ca PAYPAL sa devina si pentru moldoveni o metoda de achitare, PAYPAL va lua in cosideratie necesitatea de extindere a acestei metode de achitare si in Tara noastra Moldova. Cel putin vor incepe studiul pietei locale, fluxului de bani, bancilor si sistemelor bancare moldovenesti. Sint sigur ca o sa reusim sa convingem PAYPAL sa devina si pentru noi o metoda de achitare online, insa n-o pot face singur. ACUM ESTE NEVOIE DE AJUTORUL TAU, O PUTEM FACE IMPREUNA, NOI – SIMPLII CUMPARATORI.
0