48154

Talismanul Sfint (Rugaciune Veche)

Acest Talisman Sfint trebuie citit in Numele Tatalui si Sfintului si al Fiului Duh, Amin. Dumnezeu trimite pe pamint acest Talisman Atotputernic cu putere de aparare in fata dusmanilor si are putere mare se biruinta pentru acei care poarta la sine si pentru cei care aud citind aceasta carte fiind de folos si adevarat ajutoare buna pentru ei, 20 de zile nu i se va intimpla nimic rau, este ferit de pojar, de inec, de vrajitorie si alte nenorociri. Cind o femeie nu poate naste i se pune acest Talisman pe cap facind de 3 ori rugaciunea Sfintei Treimi si Tatal Nostru. Si va putea sa nasca usor. Acela care va purta la sine acest Talisman va birui pe dusmanii sai. Aceasta carte se incepe cu Sfinta Cruce a Domnului Isus Hristos si va pune inaintea mea si sub mina mea in zi si in noapte Crucea Domnului Isus Hristos san e apere de dusmani si de rautati, tinema Doamne Isuse prin puterea TA si prin varsarea singelui Tau pentru mintuirea noastra a tuturora care cred intru tine. Fereste-ma Doamne de dusmanii cei vazuti si nevazuti care vor sta impotriva mea, dar acest lucru nu se va intimpla la ace ice vor avea acest Talisman, pentru ca el a fost scris de Domnul Nostru Isus Hristos si Sfinta Fecioara Maria si puterea lor este mare, acelora care aud despre acest Talisman sau li se va da spre copiere sa fie scris cu litere de aur in vecii vecilor, Amin. Domnul nostru Isus Hristos si Sfinta Treime poruncesc ca puterea acestui Talisman este mare numai acelora care respecta Sfintele posturi si zilele de sarbatoare si duminica le deosebesc de cele de lucru, cistigul vostru san nu-l cautati in zilele se sarbatoare si duminica pentru ea nu se va ierta pacatele voastre. Pentru ca sa se stie ca eu Isus Hristos sint nascut din Fecioara Maria intr-o noapte Sfinta pentru mintuirea lumii, iar pentru cei rai care nu respecta cele 10 porunci si legea Sfinta care vam dat-o s-o paziti veti fi blestamati si pedepsiti cu ciuma, cu foame, cu razboaie, iar pentru cei mai putini rai voi face in asa fel sa fie intotdeauna un singur stapin, adica unul peste celalalt si nu vor fi pedepsiti cu tunete si cu fulgere, poruncesc totdeauna sa se mearga la slujbele Dumnezeu in mod regulat si se-si recunoasca greselile inainte de Ispovedanie si daca nu se va blestema sin u se va injura neadevarat sa fie iertat si va poruncesc voua san u va fie rusine cu saracii sis a nu va ascundeti fata de semenii vostri, cei care are pacate cit nisip in mare si stelele pe cer sa fie iertat de ele avind acest Talisman la sine, iar acei care nu cred in el sa fie blestemat in vecii vecilor, Amin.Afara de acesta poruncesc ca sa acredeti sis a tineti Talismanul acesta a Domnului nostru Isus Hristos care a fodt nascut din Fecioara Maria in Numele Tatalui si al fiului si al Sfintului Duh, Amin. Eu, Isus Hristos port prin ranele mele putere de aparare impotriva dusmanilor si a atacurilor in afata durerilor si desertaciunelor lumesti sa stea linistita asa cum am stat, Eu, Isus Hristos in apa Iordanului pentru a se adinci intr-o gindire adinca in numele Tatalului si al Fiului si al Sfintului Duh, Amin. Cine va purta aceasta Binecuvintare carte la sine nu va sfatui nenorociri cu urmari grele sin u va avea frica de nimic, va putea rezista in fata gloantelor unui om rau. Va putea invinge in fata unui furt cu voie sau fara voie si va scapa teafar de orice imprejurare rea, in cazul unui atac direct cu pistolul sau ploaie de gloante ele nu vor actiona sin u vor avea putere sa nimiceasca pe nimeni de acei care au aceasta carte Atotputernica la sine nu se va intimpla nimic rau, in al doilea rind vor sta nemiscate toate armele observate si neobservate, prin botezul lui Isus Hristos care s-a botezat in apa Iordanului si al treilea rind vor sta nemiscate toate armele vazute si nevazute prin nevinovatia Sfintei Fecioare Maria. Si in al 4-lea rind vor sta nemiscate toate armele prin porunca Sfintului Duh, in al 5-lea rind vor sta nemiscate si pe loc toate armele prin firea lui Isus Hristos, in al 6-lea rind vor sta nemiscte armele prin Sfinta Marturie in Numele Tatalui si al Fiului si al Sfintului Duh, Amin. IAr acei care nu cred in acesta carte si s-au pus la indoiala de adevarata lui putere si au uitat de adevarata lui Dumnezeu credinta vor putea lega acest Talisman de gitul unui ciine si vor incerca a trage cu un pistol sa-l omoare sin u vor putea si atunci se vor putea si atunci se vor convinge personal ca nu poate functiona nici un fel de arma sau incerca de uciderea ciinelui care are acest Talisman la git si cine va vea la sine aceasta carte va fi scutit de toate relele, intimplari vrajitoare pe ascuns, care calca legea sau de nedreptatea judecata ei nu vor putea fi dobinditi nici cu un glont, nici cu un nu vor putea sa-l raneasca. Acest adevarat este dobindit de Sfinta Treime, Sfintul Arhanghelul Mihail si Gavril. Fie binecuvintarea unui soldat odata cu rasaritul soarelui eu ma scol cu Dumnezeu si cu puterea data de la el in numele Tatalui si al Fiului si al Sfintului Duh, Amin. Intr-o zi soldatul nostrum a trebuit sa fie judecat pentru o greseala de omor, prin intelesul ca acest judecator nu avea putere sa-l judece si a pus intrebarea soldatului care era linistit in fata judecatorului, caruia cauza se datoreste neputinta mea de ati judeca fapta. Soldatul a raspun: -“Port un Talisman la mine sin u ma despart de el niciodata sip e front si in viata civila.” Judecatorul dindu-si seama de pe puterea acestui Talisman Sfint a daruit viata si l-a iertat si ai iarasi a zis:”Atunci cind te vei prezenta in fata judecatii trebuie sa ai totdeauna cu tine aceasta carte sis a tii la dreaota ta, femeia care vrea sa aiba vreo indeplinire a unei dorinta sa poarte deasemenea la sine acesta carte in momentului cerut de situatie, in cazul unei scurgeri de singe se va pune aceasta carte pe locul cu pricina, in caz de furturi, uragan, trasnete, fulgere, impotriva se va pune aceasta carte in streajna casei in care locuesti, prin single varsat de Domnul nostrum Isus Hristos san e apere de toate primejdiile. Apara-ma Doamna de dusmanii vazuti si nevazuti de suparari, de greseala, blestematii, farmece, vrajitorii, tine in loc orice rau impotriva mea, fa ca dusmanii mei sa le amuteasca armele sis a stea in loc pentru mine in Numele Tatalui si Fiului si Sfintului Duh, Amin. Binecuvinteaza-ma Dumnezeule ca atunci cind ai fost Botezat in apa Iordanului si trece peste mine binecuvintarea lui Iacob, asupra Sfintului Gavril care au fost de fata, cind s-a nascut Domnul Nostru Isus Hristos din Fecioara Maria sa treca binecuvintarea ta Dumnezeului asupra mea cum au trecut. Iosif si Maria prin Egipt, trece binecuvintaea ta asupra mea, Dumnezeule, care mai creat pe mine, Ajuta-ma Dumnezeule (Spune dorinta ta) In Numele Tatalui si al Fiului si Sfintului Duh, Amin.Doamne Isuse Hristoase care ai murit si pentru binele omenirii si ai dat prin pilda de moarte ca vor incremeni precum incremeneste mina mortii in Numele Tatalui si al fiului si al Sfintului Duh, Amin. Aceasta carte sa fie pentru mine calauza vietii si reusita tuturor dorintelor mele, Amin.Despre picaturile de singe care au curs de la trupul Mintuitorului nostrum ISus Hristos cind il ducea la Golgota. Sfintii crestini David, Elizabeta, Malfei si Teodor, vrind sa afle cite ceva despre patimele Domnului Isus HRistos si acolo ei au aflat inautru in mormint o cutie era o scrisoare scris: Domnul Nostru Isus Hristos s-a rastignit la anul 5.504 la 23 martie. Deodata 150 barbati ei l-au prins pe Hristos si l-au batut cu ceomegi si cu bite din cap pina la picioare, au facut lui 80 rani, de 23 ori a fost batut peste fata, iar omul cel vindecat la ureche de Domnul asa de tare la lovit pe Domnul Isus Hristos peste gura cu mina inarmata, palma de fier incit dintii din gura s-au stramutat si Domnul a cazut jos si mult singe din gura si din nas a curs, afara de aceasta inarmat 2 palme de fier a mai primit Domnul 102 lovituri peste Sfintul obraz, lacrimi varsate din ochi si din trup au fost de 11 ori cite 108 mi si 225 care fac toate la un loc 1.188.225, caderi la pamint de 7 ori, lovituri la picioare si la fluierele picioarelor 172 ori, ridicat fiind de la pamint de par si de frunte ce era legat de 23 ori, lovituri peste obraz si peste grumaz a primit 25 ori, de 25 ori de stilp a fost izbit, de moarte de pamint a fost trintit de 3 ori, la stilp s fodt batut cu toiege si lanturi de fier in munchii a primit lovituri 6.666, iar osebite rani au fost 5.000, vinatai au fost pe trupul Domnului 1.199, inghimpaturi di cununa de spini de cap 1.000 si cununa se punea pe capul Domnului si se lua pian la 50 ori, batut cu toege si trstie peste cap din toata puterea de 40 ori, in cap 5 spini pina la creer au ajuns, dupa invierea Domnului au rams in cap 3 ghimpi si l-au scuipat in fata sipe trupul gol de 173 ori, tras in colo si incoace in batjocura si de nas tras de 20 ori, scuturat de urechi de 30 ori, a cazut ducindu-si si crucea de 5 ori, aprimit lovituri de moarte de 19 ori. Sa stiti ca soldati inarmati la numar au fost 150, cei care l-ai purta legat au fost 83 oameni, pumni in spate au primit 180, cuie si intepaturi si spini a primit in cap 280 lovituri, in piept a primit 6.666, in cap a primit 110 lovituri, 190 ori tras de parul capului si de barba tras de 85 ori, dupa aceea biciut a fost de oameni rai, rani la cap a fost 100, calcat a fost de 308 ori, plingeri au fodt de singe de 500 ori, cei care l-au pazit a fost 3 oameni, batut in spinare si l-au strapuns pe Hristos in inima si Hristos a cazut jos, l-au ridicat de parul capului si l-au rastignit pe cruce pe Domnul Nostru Isus Hritos intre doi tilhari, sip e cruce l-au strapuns cu sulita pe Hristos de 120 ori, au pus pe capul lui cununa de spini si au batut peste cununa cu toiege si au facut 100 de rani, si l-au adapat cu fiere si cu otet si l-au scuipat pe el. Din trupul Domnului nostrum Isus Hristos au picat picaturi de singe 5475 si pe Domnul Isus Hristus il ucideau 3 oameni si Domnul Isus Hristos a murit pe cruce in al 2-lea ceas, din zi la Domnul Isus Hristos au venit 308 barbati de frunte ca sa-I priveasca muncile lui, 31 barbati au pazit ca san u fuga Domnull Isus Hristos de pe cruce. Toate patmele Domnului Nostru Isus Hristos au fost 100.146 si acei oameni care vor citi zilnic aceasta carte cu credinta si cu milostivire si lacrimi in ochi si rugaciuni la Domnul Isus Hristos iertare de greselile sale va avea si izbavi Domnul Isus Hristos de muncile cele vesnice ale iadului, si cine va avea aceasta aceasta carte la sine si o va citi in fiecare zi 15 ani Domnul Isus Hristos il va pazi de toata rautatea si ii va ierta pe pamint si nisip in mare, si va mur omul acela inainte necitind 15 ani apoi lui Isus Hristos va socoti ca si cum ar fi citit 15 ani, si ii va fi socotit caci au varsat single pentru sufletul lui si iertind rudenia lui pina la al 4-lea neam. Acela care poarta la sine aceasta carte cu smerenie si cu umilonta nu va muri de moarte naprasnica si v fi ferit de dusmani, si de raul vostru si de toti cei ce ai ridica asupra lui, si se va mintui in casa in care va locui si cine va purta la sine acesta carte nu se va trudi si nici lucruri rele nu vor intra in casa lui, la 40 zile inainte de a muri cel ce va avea aceasta carte la sine o va vedea pe Preasfinta Fecioara Maria. Pe alta parte scrie Hrisos cu litere de aur si Ion Blagoslovul, scrie o hotrire adaugata cu privire la dat 13 august in care scrie: -“Blestemat vor fi acei oameni car vor lucra Duminica de la rasarit pina la apusul soarelui sau care vor face fapte rele, caci eu v-am dat lege, 6 zile sa lucrati, iar a 7 zi Duminica sa o serbati si pentru sufletul vostru sa fie sa mergeti la slujbele Dumnezeesti sis a faceti fapte bune, si din bunurile voastre sa dati milostenii si saracilor, nevoiasilor, schiopilor, vaduvelor, orfanilor, strainilor, atunci neamul vostru va fi blagoslovit si bogatia voastra. IAr de nu veti crede in aceasta carte si sa impliniti ceea ce este scris, atunci eu cu ingerul Mintuitorului Isus Hristos voi trimite peste copii vostri si peste tot neamul mari pedepse, ciuma, razboaie, cutremure de pamint, dureri crunte si batai de inima, si alte boli sip e trupurile voastre rani netamaduitaore, si lacustele vor minca pomii vostri, si veti fugi de la casele voastre de frica si se va bate in voi inimele voastre si veti muri de foame si de sete de apa. Iar cine va avea aceasta carte in casa de acea casa nu se va apropia nici un rau, si cine va purta aceasta carte la sine cu credinta nu va muri de moarte groaznica. IAr cine nu va muri acestei carti scrisa din gura Domnului Isus Hristos va fi strasnic pedepsit la judecata Domnului Isus Hristos. Iar dispretul meu este acesta: in veci in semnul cerului intuneric…Iar cine va avea aceasta carte la sine si o va da si la oameni s-o citeasca si sa o scrie, de acest om nu se va apropia nici o rautate si va fi izbavit de orice dusman, si dupa moartea lu se va duce in imparatia cerului in viata de veci. Amin.Iar cine o va avea si o va tine fara sa o dea si altora s-o scrie, vor fi mustrati in ziua judecatii, si tot omul care va avea aceadta carte daca va avea pacate ca mohorimea si se va cai, ii iert lor pacatele cu toate ca m-au scirbit, iar cei ce vor citi si la altii vor fi feriti de moarte, si toate cele rele, si niciodata nu va mur, adica neamul lui nu va muri, adica neamul lui nu se vas stinge. Amin. Doamne Isuse Hristoase Miluieste-ma pe mine pacatosul.
0