1155

My all new bed

va spun din start - s om sarac... poate e ca in proverbu sheala - di shi eshti sarac - ca eshti prost, de shi eshti prost - k eshti sarac...ei ghine, s sarac, hule so ascund... da vreu sh eu s traiesc frumos sh ghine... ashe k, de vre-o trii luni niam pus gandu sa ma fac cu on pat nou, dublu, echipat cu o saltea superanatomica, shinca am probleme de coloana... ei ghine, un pat gata, cu tot cu salte costa la vre-o 6 mii, in cazul in care salteua ii de-a pewla, cu de aia de care vreu eu - e la 8 mii...ashe cum la viatza me am lucrat de toate, am decis sa-mi iau singur salteaua dorita, iar postamentul sa-l fac singur, mai ales ca am mai facut candva unul...astfel, am optat pt o saltea Saltex, de producte romaneasca, superanatomica, vara-iarna, cu dimensiunile 2000*1600 - mo costat 2800 leuzzi, dar o fost cu livrare la domiciliu.cerintzele pt podium erau urmatoarele - scund (salteaua are in jur de 300 mm grosime), rezistent (uneori am parte de cate un sex foarte wild))) si.. cam atat.pt podium am cumparat scanduri de 30*160 (nu mai tzin minte cat precis, dar vre-o 8 precis) pt perimetru si 30*140 pt carcasa de rezistentza (tot atat) - toate la 280 leifurnitura - coltzarele si holz-shuruburile - in jur de 60 leio zi jumate de muncasi gata...PS- ma gandem sa nu pun, da ala micu' (a se citit Maestro) o insistat...
0