587

Content-encoding deflate

Daca cineva a utilizat zlib pentru a decompresa (inflate) formatul deflate, puteti sa-mi faceti o sugestie?In specificatii scrie asa:"gzip" is the gzip format, and "deflate" is the zlib format. Primul realizeaza RFC 1952 iar al doilea RFC 1950. In fond diferenta e doar in header si trailer. Dar mai este si RFC 1951 care este folosit in loc de zlib. Diferenta e ca acesta nu are header. Si m-am trezit ca anume acest (RFC 1951) format e utilizat, dar idee nu am cum sa-l dispachetez. In documentatie scrie cum sa dispachetezi gzip si zlib, dar nu scrie cum poti dispacheta acest deflate (sau mai corect spus raw deflate). In specificatia HTTP 1.1 in general scrie ca sunt folosite in combinatie, dar nu pot intelege, cum anume sa le deosebesc, si cum anume sa lucrez cu cazul 2http://www.faqs.org/rfcs/rfc2616.html deflate The "zlib" format defined in RFC 1950 [31] in combination with the "deflate" compression mechanism described in RFC 1951 [29].PS google nu ajuta. Cu toate ca puteti sa incercati.
0