774

IPcell de la Moldcell… Tihii ujas…

Blin de mai mult timp observ ca cand sun sau mai bine zis incerc sa sun de la mobilul meu in afara Moldovei folosind IPcell de la Moldcell aceasta manevrare simpla imi reuseste din hai sa zicem… hmmm, in cel mai bun caz din a 8-a incercare :( Principalele probleme:-Nu se i-a numarul… deseori mi se aude in receptor celebra melodie ”bi bi bip, bi bi bip” adica numarul nu exista…-Ok, fac redial apar vreo 2 tonuri ca tel. e liber si brusc se intrerupe…-Mai departe iar fac redial surpriza acum sunt mai multe tonuri libere, dar nimeni nu raspunde…-Ok poate persoana pe care o apelez chiar nu poate sa raspunda, fiind un tip credul si dandu-le credit nomazilor de la Mudacel am facut a little experiment: -Am vorbit de mai multe ori cu lumea care se afla outside pe chat si le zic: Uite amus te sun hai sa vedem daca se i-a legatura… se repeta istoria de sus. Ca la teatrul absurdului la mine se aud tonuri de tel. liber dar la mii de km nimic liniste. Repet faceam asta on-line prin voice/video chat. Adica ma puteam convinge pe bune.-Mai departe chiar daca se i-a legatura, finaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllllllllyyyyyyyyyyyyyyy, trebuie sa pierzi vreo 10 sec. ragind aloooooooo, alllllllllllllllooooooooooooo… -Nu deseori se intampla si efectul „slow motion” adica eu aud ceva de tipul: Nnnnnoooooooorrrrrrrooooooooccccccc. Astfel de efecte pot fi intalnite si pe voice-chatu-ul de la MSN Messenger… Nu si sai zici Mudacel & Microsoft = friendship forever.-Ai dar eu nu ma las batut cu una cu doua am apelat magicul numar 444 si le-am incercat sa spun supararea. Ei mau ascultat atent si m-au sunat peste vreo 2 zile spunand: Stiti am vorbit cu departamentul tehnic si ei ne-au comunicat ca nr. de tel pe care ni la-ti dat nu exista… Zanves tusite svet brosai grantu…Insa in final vreau sa spun ca daca suni direct fara +0 atunci legatura se face rapid si sigur totul e la nivel, dar te COSTA O GROAZA DE BANI…
0