1045

8 Martie

8 Martie- va rog sa impartasiti parerea despre aceasta sarbatoare Vreau sa-mi spun parea despre acesta data cu toate ca cred ca am sa fiu huiduit de multe dintre cele care stau pe acest forum in specialeu sunt in potriva aceste sarbatori, in special impotriva formularii ei:Ziua intrenationala a femeii - si ce daca esti femee, care sunt meretele ca esti femee,daca ar fi fost denumita ziua mamei, ziua ficei ar avea o alta conotatieva rog sa nu incurcati cu 23 februarie - pentru ca aceia nu este ziua rbatului, ci ziua aparatorului patrieicu toate cele spuse mai sus, dupa ce mi-am spus oful pot sa va urez la multi ani, dragi femei, sa fiti frumoase si proaspete ca vantul de primavara sa iubiti si sa fiti iubitePS: va rog sa povestiti ce cadouri ati primit de la barbati,prieteni colegi de serviciu si cum ati sarbatoritun prieten de al meu la servici a cumparat cu toata partea barbateasca a colectivului cate o floare la fiecare femee adica 25 bucati de ghiocei si cate o pizza (cand am auzit asta m-ai nu am cazut sub masa de ras :) ) ceia ce deja a devenit o traditie si care se repeta de cativa ani, ideiai apartine sefului, si dupa cum se stie, sunt doua lucruri importate in firma: 1 seful este totdeauna drept2 daca seful nu este drept uitete punctul 1 Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor - desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit - pentru ca dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea... si pentru tot ceea ce reprezentati. .. pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu...La multi ani!
0