1167

CHESTIONAR - IMPORTANTA PUBLICITATII IN SPORT

Am nevoie de ajutorul vostru, la finele lunii februarie, urmeaza sa prezint o lucrare stiintifica, care va avea drept subiect : IMPORTANTA PUBLICITATII IN SPORT.Pentru a o efectua, urmeaza sa chestionez in jur la 150 persoane, in urma rezultatelor (care le voi afisa si aici), vom stabili cat de importanta este PUBLICITATEA IN SPORT.Rog, toti cei care dispun de timp si dorinta sa completeze ancheta de mai jos, si sa o expedieze la blanaru.a@gmail.com , sau simplu prin copy&paste sa raspunda in tema creata.Va multumesc.Ancheta cu privire la importanta publicitatii in sportVarsta_______Genul______________Functia__________________________Intrebari :•Dupa parerea d-voastra, contribuie oare publicitatea la dezvoltarea sportului in general :a)Da b) Nu c) Nu stiu d) Nu m-am gandit pana acum•Ce aport aduce publicitatea in sport ?A____________________________________________________________________________B____________________________________________________________________________C____________________________________________________________________________•Ce schimbari trebuie realizate in publicitatea sportului autohton ?A____________________________________________________________________________B____________________________________________________________________________C____________________________________________________________________________•Sufera imaginea sportului din cauza lipsei de informare prim mijloace mass-media ?a)Da b) Nu c) Nu stiu d) Nu m-am gandit pana acum•Enumerati trei neajunsuri ale publicitatii in sportul moldovenesc :A____________________________________________________________________________B____________________________________________________________________________C____________________________________________________________________________•Ce ramura de sport in Republica Moldova are potential de dezvoltare, dar nu are parte de o publicitate adecvata ?A____________________________________________________________________________B____________________________________________________________________________C____________________________________________________________________________•Poate fi dezvoltata o anumita ramura de sport pe baza campaniilor publicitare ?a)Da b) Nu c) Nu stiu d) Nu m-am gandit pana acum•Dupa parerea dumneavoastra, care ramura a sportului din Moldova, este cea mai reclamata la momentul actual ?A____________________________________________________________________________B____________________________________________________________________________C____________________________________________________________________________•Cine trebuie sa se implice in mediatizarea sportului moldovenesc ?A____________________________________________________________________________B____________________________________________________________________________C____________________________________________________________________________
0