605

Strigatul de durere a unui biet student :)

Stimati programisti si Guru. Eu stiu ca voi frijets nekopkilareste in domeniul IT. Dar va intreb un lucru nu tehnic dar de alta clasa :)Iaca termin eu univerul peste citeva luni pe specialitatea informatica aplicata si traductologie....mai pe scurt mi-am ales eu web-ul...adica am de facut la diploma un site in PHP. Nu da asta nu are importanta...ideea e ca sunt in domeniul IT.Mai departe...spuneti-mi va rog...unde se poate de facut practica, unde se poate de angajat la lucru in domeniu, cu cunostinte nu prea mari (lipsa de experienta). Desigur, de salariu bun la inceput nici vorba nu poate fi. Dorinta de a invata si progresa este mare, insa acasa este foarte greu de unul singur. Ma starui sa practic, elaborez unele site-uri (nu prea complicate), dar totusi, de unul singur e greu, apar multe piedici. Colegi cu cunostinte serioase, sau cel putin motivati nu am. Deci, cu ce sa incep? Principalul e inceputul, apoi practica, practica si iar practica...Va rog sa raspundeti serios. Glumele proaste nu se accepta:)))))))
0