1810

Ce gresim cand cumparam un joc "non" licentiat?

Cateva greseli minore dar costa mult:)1. Client: "Stiu asa joc pot liber sa-l gasesc pe net si ma joc... HA HA"2. Client: "Asa jocuri sunt r. Moldova si costa mai ieftin.... , ma duc de acolo sa iau, de unde stiu eu...., da nu de la voi "3. Client: "Ce inseamana sa fie licentiat?, si care sunt facilitatile la aceste produse licentiate? "4. Client: "Orice joc din r.Moldova sunt piratate... asa ca nu stiu ce sa cred de asa noutate trasnita:):P.... ha ha "Raspuns:1.Nu e chiar orce joc poti sa-l scoti liber de pe internet..., poti sa-l scoti , dar piratat (crac, serial, emule, etc.). 2.Poate ca sunt nu excludem cazul, si noi nu suntem informati de unde au asa jocuri la asa preturi, mici, ca realitate e mai dura de cat se pare , asa jocuri costa ca la ele lucreaza o echipa intreaga de oameni in numar aproximativ de 10, 20.3. Orice produs ce este fabricat este sustinut de o licenta intarita, atit de statul unde a fost produs cat si de acea mina de oameni ce o produc ce se numeste "firma" , "brand", "logo", totul este un "DREPT DE AUTOR© 2007" sau "Copyright © 2007". Aceste drepturi sunt aparate de Legile Statului, in cazul nostru de r.Moldova.Punctul "4." se gaseste raspuns in orice punct scris mai sus
0