2115

La Pizza

El: Eu comand o pizza. Vrei si tu ceva?Ea: Nu.El: Ok.Ea: ... sau poate...El: Ei, ce anume?Ea: Nu stiu.El: Nu stii daca vrei ceva?Ea: Nu.El: Ti-e foame?Ea: Nu stiu, poate putin.El: Ce inseamna poate putin?Ea: Inseamna ca nu sunt sigura.El: Mie cand mi-e foame, eu stiu.Ea: Poate o sa-mi fie foame mai incolo.El: Deci iti comand si tie una.Ea: Si daca totusi nici mai tarziu nu vreau...El: Atunci n-o mananci.Ea: Asta ar fi risipa...El: Atunci o mananci maine .Ea: Si daca maine nu am pofta de pizza?El: Pizza poti sa mananci oricand.Ea: Eu nu.El: Atunci alege altceva.Ea: Dar nu vreau nimic altceva.El: Deci pizza.Ea: Nu.El: Deci nimic.Ea: Ba da.El: Cred ca innebunesc.Ea: De ce nu-ti comanzi tu ceva...El: Cum crezi.Ea: Dar ia pizza cu sunca.El: Dar nu-mi place sunca.Ea: Mie da.El: Credeam ca trebuie sa-mi comand MIE ceva...Ea: Pai asa si faci.El: Si atunci de ce cu sunca?Ea: In cazul in care mi se face si mie pofta...El: Si?Ea: Crezi ca vreau sa mananc ceva ce nu-mi place?El: Cum adi ca tu?Ea: De ce nu?El: Stai un pic: Eu sa-mi comand MIE ceva, ce TU o sa mananci, in cazul in care eventual o sa ti se faca foame???Ea: Exact.El: Si eu ce-o sa mananc?Ea: Pai poate nici n-o sa-mi fie foame...COMENTARIU:Judecatorul l-a absolvit pe inculpat de acuzatia de omor in stare emotionala, acceptand circumstanta de legitima aparare.
0