1700

FEMEIA...

Dupa parerea mea femeia a fost a doua greseala a lui Dumnezeu. Prima …Dupa parerea mea o femeie indragostita ,,infloreste,,.Un barbat indragostit - se prosteste.Dupa parerea mea intr-o compagnie unde nu este nici o femei e ca si cum ai recita intr-un teatru gol. Daca insa nu-i nici un barbat intre femei se creaza o atmosfera de pace…cum apare un barbat - e razboi.Dupa parerea mea cind o femeie alege un barbat ea nu iubeste anume acel barbat ci imaginea pe care a creat-o, in vis…. Dar cind il lasa nu iubeste anume acel barbat.Femeie! Inger amagitor – a spus Baudelaire.Femeie!Cea mai frumoasa floare din gradina – a spus Goethe.Femeie! Esti toata viata mea – a spus un medic ginecolog.Dupa parerea mea o femeie care este mama si renunta la cariera –greseste. Daca insa lucreaza si renunta sa fie mama - greseste.Daca incearca sa faca cariera si sa fie mama in acelasi timp … greseste. Greseste oricum. Barbatul insa nu greseste niciodata. El stie intotdeauna ce trebuie sa faca, deaceia este asa de neindemnatic, sau poate din alta cauza…femeia.
0