971

Code Da Vinci

Sincer, nu stiu ce sa zic de tot(film, carte) in legatura cu Codul lui Da Vinci. A fost de fapt imaginatia lui Dan Brown sau a fost si in realitate? Chiar a incercat Da Vinci sa ne spuna ceva prin picturile lui, sau nu? Motivul pentru care cartea, si sigurat va avea si filmul, un succes asa de mare este curiozitatea. Auzi zicand "Ma, ai auzit de cartea aia a lu' Da Vinci? Cica scrie despre viata lui Iisus cum nu o mai fost spusa pana acum, si ca in picturile lui Da Vinci vroia sa ne transmita ceva." Auzind astea, hop-top la biblioteca sa cumparam si sa citim cartea. Unii o iau fiindca nu au ce citi, dar asata-i alta poveste. E o chestie interesanta sa te uiti la o poza, sau tablou de la Cina cea de Taina si sa vezi de fapt un cutit care este ascuns in mana unuia dintre apostoli(sper ca zic bine), si multe altele. Din nou zic; nu stiu, nu stim(cred ca mai multi) ce sa credem despre aceasta carte, si acest film. Adevarul este si va ramane un mister.(doar daca inventam o masina a timpului)
0