1066

10 replici masculine de dat papucii

10. Nu sunt pregatit pentru o relatie - Am vrut doar sa fac sex cu tine si acum pare ca tu ai inteles gresit si vrei mai mult. Hai sa ne calmam amandoi. Nu asta caut momentan. 9. Ar fi mai bine sa ramanem doar prieteni - Era mai bine cand eram doar prieteni deoarece nu sunt prea atras de tine si nu esti ceea ce vreau eu acum. Nu o sa ramanem oricum prieteni, dar suna bine, nu? 8. Poate ar fi mai bine sa luam o pauza, pentru a ne clarifica sentimentele - Vreau sa ne despartim, dar vreau sa te duc un pic cu zaharelul ca sa suferi mai putin. 7. Tocmai am iesit dintr-o relatie, nu vreau momentan ceva serios - Voiam doar sa ma culc cu tine ca sa o uit pe ea. Acum fie m-am impacat cu ea, fie nu m-ai ajutat sa o uit asa ca imi caut alt medicament. 6. Nu vreau o relatie serioasa momentan - Mai bine ar fi fost sa spuna direct "Nu vreau o relatie serioasa cu tine". Ideea este ca nu te place suficient de mult incat sa aiba o relatie cu tine. Ati iesit de cateva ori, dar a realizat ca nu vrea mai mult. 5. Ma gandesc la tine ca la o sora - Asta este intr-adevar o replica des intalnita si, din pacate, destul de rasuflata. Pana acum banuiesc ca nu te considera ca pe o sora, nu? Si-a schimbat parerile cam repede dupa parerea mea. Ideea de baza este ca nu te mai considera atragatoare din punct de vedere sexual. 4. Mi-am neglijat prietenii din cauza relatiei noastre, am nevoie sa ma distrez un timp alaturi de ei - Este evident: alaturi de tine nu se distreaza, se simte sufocat si este posibil sa fi trecut printr-o faza de certuri dese. Prefera sa se distreze alaturi de prietenii lui, sa bea cu ei si sa agate alte femei, pentru ca in realitate este in cautare de ceva nou. 3. Am o viata mult prea ocupata si complicata momentan, nu am timp de o relatie - Nu exista asa ceva, hai sa fim seriosi. Ideea de baza este ca nu te considera suficient de importanta asa incat sa isi faca timp si pentru tine in viata lui ocupata. 2. Am nevoie de putin spatiu, as prefera sa fiu singur o perioada - O varianta mai clara ar fi "Esti mult prea posesiva, prefer sa fiu singur decat sa fiu cu tine". Apropo, sa fie clar, barbatii niciodata nu vor prefera sa fie singuri. 1. Nu este vina ta, este vina mea - Dupa cat misto s-a facut de aceasta replica, se pare ca ea ramane in continuare prima in topul vocabularului masculin de despartire. Explicatia este simpla: nu vrea sa te raneasca. In realitate, el considera ca este numai vina ta, ca nu va potriviti, dar prefera sa te scuteasca si sa ia asupra lui vina.
0