934

La cumparaturi - La noi ca la nimeni (tot mai interesant)

Am fost si am dorit sa achizitionez ceva bunatati, sa zicem pentru o masa la prinz...Intrucit acolo era posibilitate sa achit cu cardul, am zis, de ce sa nu o folosesc. Asa ca, am ales bunatati pentru respectiva masa, si m-am apropiat de casierie, am oferit cardul dar terminalul nu functiona(cu 5 zile in urma), probleme cu linia telefonica au spus....Am fost in urma cu 2 zile aceiasi problema, dar au spus ca au anuntat Banca (3 zile sunt la mijloc)...Acum pun intrebarea "colegilor": Cum "Noi" stimulam utilizarea Cardurilor Bancare, cum am expus eu mai sus, nu cred ca este oportun.Se creeaza impresia ca POS-urile sunt instalate la Comerciant in unele situatii "v nagruzcu". Apare intrebarea, de ce?Fara "fler zagadacinosti" (cum a spus karlson adineari), afirm - Comerciantul este "Nota Bene" din Stefan cel Mare. Ar mai fi unul, Centru de deservire tehnica a automobilelor "Michelin" - din strada Petricani. Cred ca mai sunt o multime de astfel de cazuri. Rog pe cei cu "musca pe caciula" sa ia act de aceste situatii, iar pe cei interesati sa le comenteze. Sunt invitati toti la discutie - de la mic la mare:DMultumesc, Thanks, Merci, Spasiba...P.S. Limba de discutie oricare
0