1274

Adrian Ursu - sau fenomenul bicizmului moldovenesk...

cred ca nu-i secret pentru unii di pi forum ce sentimente am eu fatza de AU...da iaca martzi seara o fost ultima kapli... vind un rinichi shi-n cumpar o snaiperskaia!!! nu mai pot!!!Tat s-onsheput cu kintecu Tvari Dabro de Shura tradus de-apula de Ursu shi cintat la Palatul Natzional... Cind am vast circu ista mai n-am borit!!! Pe urma imbecilul ista (caruia ii pari ca poate cinta) o insheput sa cinte cinteshi populari shi sa stringa kapusta cintind la nuntzi... Era sa se termine cu huineaua asta dar omu crede ca el poate de-am sa stringa doua mii de oameni shi sa cinte "live" la Palatul Natzional!!!Era clar de la inceput ca o pula shi strinje el atita lume, da el ca perdiusirii lui au hotarit sa aduca inca o turma di "cintaretzi" ca lumea sa se videaska...Lucrurile nu mergeau bine (biletele nu se vindeau) shi Ursu & Co au hotarit sa faca o campanie publicitara jestokaia!!! in asha fel incit orice ciine de pe strada sa shtie ca Ursu poati cinta live!!!:))) Populatzia de pe Stefan ii zaibita de mashina sheia care huireshte pe Stefan cu mutra pidarului shela!!!Ultima kapli...martzi la emisiunea in profunzime la Bogza o fost Pavlik Stratan cu fetitza lui... omu o cintat, o vorbit despre una, despre alta... shi cind cole zvanok f studiu!!! gishitzi shini era la pelefon??? ADRIAN URSU!!!care o vrut sa-i aminteaska lui Pavlik ca ashela crovi s nosu treb sa vie la concertu lui, care-i pe data cutare la ora cutare!!!bleaaaaaaaaaaaa, cit pi shi sa arunc televizzoru pe fereastra!!! insa fimei-mea rapidi nio dat valerianka shi o leaca di validol...mnenii???
0