1088

consultatie

lume tre sa vina la mine niste persoane din lituania..pe site-u ministerului lor de externe scrie ka cetatenilor lituaniei nu le trebu viza ka sa vina in moldovape site-u nostru de externe scrie ka trebu..presupun ka site-u nostru n-a fost reinoit de vre-o doi ani..da poate shi nu..cine shtie ceva in acest domeniu? shi care-i telefonu ministerului de externe privind consultatii consulare? ka io am kautat shi nu am gasit..poate cineva a avut treaba shi-l shtie..voi fi mega rekunoskatorshi inka ceva..cum mai bine de ajuns din vilnius in kishinau? prin minsk sau prin varsovia?tren kishinau varsovia este in fiekare zi para..da nush kum el cirkula ku blokada separatiujilor..shi kam kare-i pretzul..karo4e daka cineva dispune de info voi fi rekunoskator[numa pliz fara mesaje gen suna la spravacinaia..sau inka undeva :D am krezut ka poate cineva dispune de informatii reale..adik singur s-o konfruntat ku asha ceva]ps: iLeana tu kum vii d eobicei akasa? ku avionul sau trenul? dak nu ti-i greu scrie despre ruta ta shi pretzul..:-)
0