650

Jocurile sexuale

Acest tip de comportament sexual are loc in mod natural si la momente diferite in copilarie, adolescenta si chiar la maturitate. In copilarie aceasta activitate implica de obicei privitul si atingerea reciproca a trupurilor ( copii de acelasi sex sau de sex opus ), jocuri de tipul : "arata-mi-o pe a ta si am sa ti-o arat si eu pe a mea" sau jocul "de-a doctorul ", toate aceste jocuri avand loc intre varstele de 5 , 9 sau 10 ani . Jocurile sexuale in copilarie sau adolescenta pot fi de genul pedepselor date celor care pierd la anumite jocuri, de a se preface ca se saruta / sau de a exersa sarutul, sau gadilatul si luptele corp la corp – care merg de obicei mai departe de "zonele sensibile la gadilat.In adolescenta timpurie, un alt joc des practicat era " jocul de carti pe dezbracate- mai ales cand se ramanea peste noapte la cate un prieten / prietena. Majoritatea din noi, daca isi scotocesc memoria si sunt sinceri, isi pot aminti ca au jucat jocuri similare la timpul respectiv. Chiar si adultii gusta asemenea jocuri sexuale, mai ales sub forma gadilatului sexual, incercarea unor jucarii sexuale si interpretarea unor roluri sau fantezii erotice.
0