704

Curs de formare pentru barbati

Modulul 1: (curs obligatoriu) 1. Sa invat sa traiesc fara mama mea (2000 ore); 2. Sotia mea nu este mama mea (350 ore); 3. Sa inteleg ca fotbalul nu este altceva decat un sport. Modulul 2: Viata in doi 1. Sa am copii fara sa devin gelos (pe ei) (50 ore); 2. Sa nu mai zic prostii atunci cand nevasta isi primeste prietenele (500 ore); 3. Sa depasesc sindromul controlului telecomenzii (550 ore); 4. Sa inteleg ca pantalonii nu se duc nici o data singuri pana la dulap (800 ore); 5. Cum sa ajung pana la cosul cu rufe murdare fara sa ma ratacesc (500 ore); 6. Cum sa supravietuiesc unei raceli fara sa agonizez. Modulul 3: Timpul liber 1. Sa calc in doua etape o camasa in mai putin de doua ore (exercitiu practic). Modulul 4: Curs de bucatarie 1. nivelul 1 (incepatori): Electrocasnicele: ON deschis ;OFF inchis; 2. nivelul 2 (avansati): prima mea supa instant fara sa ard cratita. Exercitiu practic: fierbe apa inainte de a adauga pastele. CURS INTENSIV Din ratiuni de dificultate si de intindere a temelor, cursurile vor avea maxim 8 inscrisi. Tema 1: Calcatul: de la masina de spalat pana la dulap, acest proces misterios; Tema 2: Riscurile umplerii tavii pentru gheata (demonstratie sustituta de diapozitive); Tema 3: Tu si electricitatea. Avantajele economice de a angaja personal calificat pentru reparatii (chiar si cele elementare); Tema 4: Ultima descoperire stiintifica. A gati si a duce gunoiul nu provoaca impotenta si nici tetraplagie. (Practica in laborator); Tema 5: De ce nu este un delict sa-i oferi flori, chiar daca te-ai casatorit cu ea; Tema 6: Sulul de hartie igienica. Hartia igienica creste langa veceu? ( Expozitii cu tema "generatia spontana"); Tema 7: Cum sa coboram capacul de la wc pas cu pas (Teleconferinta cu Universitatea Harvard); Tema 8: Barbatii la volan. Daca se ratacesc, pot cere informatii fara riscul de a parea impotenti? (Marturisiri); Tema 9: Masina de spalat, acest mare mister din casa; Tema 10: Diferente fundamentale: cosul pentru rufe murdare si podeaua (exercitii in laboratoarele cu terapie muzicala); Tema 11: Barbatul in scaunul pasagerului. Este posibil sa nu vorbeasca sau sa se agite compulsiv in timp ce ea parcheaza? Tema 12: Ceasca de la micul dejun. Leviteaza singura pana la chiuveta?
0