953

Situatie Complicata......

Situatia este urmatoarea: Cunosc o fata de vreo 3 ani, ne cunoastem foarte bine......s-a inceput totul cu o prietenie strinsa, apoi.......ne-am intilnit vreo citeva luni, ne-am despartit (a fost dorinta ei). Am ramas totusi prieteni foarte buni si comunicam in continuare foarte des, apoi a venit o perioada de liniste, vreo jumate de an........dar eu i-am scris intr-o zi, shi iarashi am inceput sa vorbim destul de des. In acesta perioada (jumate de an), ea si-a gasit un prieten (eu nu m-am simtit deloc rau cind am aflat asta)...mi s-a parut ceva normal.......shi comunicam in continuare.......intr-o zi ea a dorit sa ne intilnim, eu n-am avut nimic impotriva si am iesit impreuna in oras. Aici a fost un "boom".....am ramas socat cind am vazut-o shi cind am vorbit cu ea, parca mi s-a trezit din hibernare inima.........mi s-au creat sentimente foarte puternice fata de ea.................nu stiu daca pot spune ca m-am indragostit, dar era si este ceva puternic. Ea s-a despartit nu demult de prietenul ei, si eu i-am facut propunere, dar raspunsul a fost negativ.......ceva de genul "eu te iubesc foarte, foarte mult, dar ca un prieten"............eu din pacate nu pot sa ma impac cu gindul si nu pot sa ma linistesc...............din cite am inteles, ea s-a impacat cu prietenul sau, dar de mine indeobste a uitat, macar ca prieten..........Dar eu nu stiu ce sa fac................
0