625

remote HTTP authentication

shtim cu totzii ca la majoritatea hostingurilor este instalat webstat. Shi ca sa intram in el e de ajuns sa scrim www.domenul-nostru.com/stat/dupa asta ne apare dialogul de introducere a userului shi parolei... acum cum de de facut ca de pe alt site de exemplu main.com sa se introduca domenul user shi parola, ca sa nu fie necesitatea sa scrrie in location bar...shi ca rezultat sa se faca redirect la domenul cela...cu adaugarea la "/stat/"de ex:$domain = "http://www.domain1.com";$user = "user";$pass = "pass1";$str = base64_encode($user . ":" . $pass);header("Authorization: Basic " . $str);header("Location: " . $domain . "/stat/");insa NU lucreaza pt ca browserul pahodu... curatza aceste valori... shi le cere din nou.... o solutzie este sa utilizez socketurile insa se complica treaba... adica autentificarea o voi face insa navigarea deamu e un mess... cineva are ideie de solutzie? mie anume pt webstat imi tre' poate are el ceva pt asta..inca am gasit ceva pt care se utilizeaza $_SERVER['REMOTE_USER'] insa nuhstiu daca e aceea ce-mi tre' + la asta pe serverul la care fac redirect tre' sa fie setata directiva AuthType corespunzatoare care sa-mi permita sa fac acest lucru....10x anticipatwebstat = Webalizer
0