557

Inainte de a face download de pe ftp.lug.md uite aici ca snu te lohanesti :) mai ales dacati trebu FreeBsd sau Linux Slackware :

Cind am intrat prima data pe ftp.lug.md mam bucurat ce resurs piz*os, tipa aproape toate nixurile stau acolo, si plus la asta se hostueste la noi , dar dezamagirea a survenit mai tirziu dupa ce am inceput sa instalez distributivele care ni sau furnizat fiind luate de pe ftp.lug.md . La inceput am vrut sa instalez FreeBsd 5.3 mai in scurt in timpul instalarii pachetelor alese veti primi un error ca tipa nai loc pe vint (ahueti mojno pe cind eu aveam 6 gb liberi :() . Mam consolat ca FreeBsd no sa mai mearga , am incercat Linux Slackare 10.1 aishi deam alta problema, unele pachete nu se copie de pe disk si pe la sfirsit de instalatie apare un error si se opreste instalu. Alt lajneak este Debia linux 3.05 care nio spus versihosmiu ca la install se virubeste. Suse 9.3 live cd pe DVD cine are mai putin de 512 mb de memorie operativa apu nu trajeti degeaba ca no sa mearga, daca ai 512 mb va merge fara probleme . Nui chiar asa de rau acest host ca sunt unele distributive care se instaleaza si merg fara probleme , acestea fiind toate versiunile de Mandrake si RedHat, Gentoo linux live cd tot merge fara probleme , despre celelalte distributive nustiu nimic.P.S. Caroce distributivele cele mai importante ca FreeBsd 5.3 si Linux SLackware 10.1 de pe ftp.lug.md sunt buravite, si mai sunt si alte distributive buravite dar ele sunt mai putin importante, nu incercati sa le downloadati de pe acesta sursa ca ii Lajneak :)
0