620

little tricks on voxtel

Poate e offtopic, insa hz care tema trebuia sa aleg, TMT pls nu shterji!NU VA FIE LENE SA CITITSI!Vreu s-manpart cu ceva kestii, poate nu atyt de importatnte, de care am dat jukyndu-ma la mobilu meu. Voi la ryndul vostru ar fi bine sa-mpartashitsi shi avets.Sunt client Voxtel (Tempo) deci ceea ce scriu e legat numa de voxtel. Ce e legat de moldcell tot e binevenit!1. Incercatsi sa trimitetsi un sms fara nimik caractere, adika un sms gol la 255.Vine raspuns un mesaj de felu "Incorect data specified. Please try again later." Dac de trimis macar un caracter, ap vine creditul , adika kyte minute mai am! In ambele cazuri raspuns vine de la , nu de la 255 ca la un simplu apel kind vrem sa controlam contu. Mi-i ineresant pe ce sisteme lucreaza aist serviciu shi dac se mai poate cumva de exploatat?2. Un simplu apel de forma 002550365251891 sau kiar 002550000000000, tot ve-tsi primi un sms cu credit! Dupa "255" tre sa fie 5-10 caractere shi apelu se formeaza venind mesaj!3. Folosesc telefon Motorola V2288, am asha o tasta "*" , daca sa o tsin mai apasata mai mult timp ap * se trasnforma intr-un patratsel mic. Ceva de felu a apasa 0 indelungat pentru ca sa apara + pentru convorbiri internatsionale! Avem serviciul 777, cu un meniu de comenzi, unde mereu treb de apasa 1 pentru intra intr-o directorie, 3 pentru alta directori!Eu pot intra in directoria necesara de la incaput! Adika sun " 77722 " va intra in directoria unde mi se va vorbi despre regiunile de nord a Moldovei unde acoperirea teritoriala permite sa sunam.4. Un alt prikol... am incercat sa sun 777#########:) Patrateslu ista serveshte cau "&" cred eu.5. Cred ca majoritea din voi shtiu despre serviciul de apelare anonima. Se face cu ajutoru carcaterelor " #31# " , dac le folosim atunci persoana careia yi sunam nu vede numarul nostru... Ceva de felu Anounymous.Incercatsi sa ma apelatsi (2-3 beepuri) #31#69064546 . Mult probabil ca va sun inapoi:) Aici m-o ajutat un prieten bun de-al meu, pin la urma singur nu am intseles, da shtiu ca la mine merji!Am mai incercat sa combin (3) cu (4) so primit shi akolo ceva interesan!
0