872

n-am vazut oameni mai salbatici ca acestia...

n-am vazut oameni mai salbatici ca acestia...pentru ei nu exista margini desi sunt limitati. vorbesc despre separatishti, despre cei care ocupa posturile de fata a republicii neproclamate. ei vorbesc fara a-si da seama ca nu conteaza ca lovesti cu pumnul..conteaza cuvintele ce le-ai zis pina a lovi!!! cit au suferit elevii scolilor romane din transnistria..cita oboseala morala au vazut administratiile scolilor si elevii..cita injosatura!!!speram sa vedem rasplata pentru "asta" inghitita!!!!!!!!!!elevii sunt condamnati la moarte(dusmanii poporului RMN)!!!vorba proasta din gura fascishtilor: "noi nu suntem impotriva limbei moldovenesti(graiul moldovenesc/limba romana), noi suntem impotriva limbei romane,impotriva scolilor ce o predau, impotriva profesorilor romani care sunt bolnavi de cap(smintiti) si shezofrenici. anume in aceste scoli nu se tine cont de regulamentele administrative ale RMN, anume aici copiilor li se impune ura fata de Republika in care se afla, fata de patria sa Moldo-Nistreana. copii sunt bolnavi mintal, sunt niste sectanti. scoala lor e o secta care ii izoleaza pe copii de colegii sai din alte scoli(Rusofone). cu atestatul lor(diploma) nu au nici o posibilitate de a ajunge la studii de nivel european(bine ca cu pasaportul RMN poti sa mergi pina la ploska si inapoi...la nivel european///hehe!!)"PIZ**ALA LOR!!!!!!!!!!!"мы не против чтобы они учились на молдавском, пусть хоть на китайском, но не на румынском"(numa nu in grafia latina)"дети наших руско-молдавских школ (trag sapa--pid*ri) знают и англиский и даже молдавский язык(numa nu asa cum moldovenii stiu rusa)"...din limba romana stiu doar cuvintele: mama, apa, piine, fu*te si pu*la///правильно самое дарогое и самое интересное.........ei invatsa dupa programa din vremurile ссср ...nici o su*la nimik nu stiu!!!
0