720

moldobyshii

1.vad ca esti venita de pe luna. cind ai fost ultima oara in chisinau? 2.zici ca nu exista interese de rusificare in R.Moldova ? De pe care planeta ai venit ? 3.eu parca am zis ca nu dau vina pe rusi, dau vina pe byshii care asculta muzica ruseasca. Cum poti asculta muzica ocupantilor in loc s-o respingi si inca s-o asculti "cu placere", muzica si posturi de radio care se aud anume pentru a rusifica byshii. R.Moldova - colonie agricola ruseasca. 4.Tzaranii prosti care asculta muzica ruseasca si le place s-o faca reprezinta carne vie FOLOSITA de kremlin pentru a transforma Moldova intro gubernie ruseasca. De ce sa fii bychka ? 5.Rusii din md asulta muzica romaneasca? Ce ai de comentat cu privire la: 1. din cele 3 cinematografe a chisinaului toate filmele sa fie in rusa (patria, lukoil, flacara) 2. SunTV: 22 de posturi in l.rusa; doar 8 posturi in l.romana. 3. 80% din muzica de pe FM e ruseasca si ultimul punct "deloc nesemnificativ" 4. Limba de stat in Moldova nu e rusa. Crezi ca nu continua rusificarea in MD ? Ai chicat de pe luna ? Cind am zis eu ca nu m-au rusificat si pe mine ? Scopul lor e sa rusifice pe toti, iar rusii sa nu cunoasca romana. Si inca ceva: eu in chisinau vorbesc doar romana. Rusilor ma adresez in romana. Le raspund rusilor in romana. Daca trebuie sau daca devin agresivi cind vorbesc eu cu ei romana apoi le crap capu, le tai gitu, ii ard de vii si ii arunc in nistru sa-i manince pestii. Numai sa incerce sa vrea sa ma impuna sa le vorbesc eu lor rusa. DAR: Cel mai important: TREBUIE MACITZI BYSHII ! tyrfele care asculta posturi de radio rusesti... moldobyshi = carne folosita de kremlin pentru a transforma R.Moldova intr-o colonie agricola ruseasca.... Ma faci sa rid... esti naiva. RUSIFICAREA IN MOLDOVA CONTINUA. Stii de ce ? Ca sa le fie comod aici rusilor, sa se simta ca acasa, sa nu trebuiasca sa invete rusii romana. Iata de ce byshii is facutzi sa asculte si sa "iubeasca" muzica ruseasca. Si nu in ultimul rind... sint impus sa le ascult muzica cind merg in maxi-taxi-uri , in cinematografe le zbiara posturile de radio rusesti, peste tot pe strada, prin piete - muzica lor ruseasca (si a voastra - a byshilor)... ce pot sa le fac ? Mie mi-i greata de muzica lor ruseasca (si a voastra) dar nu pot sa fac nimica (sa le distrug aparatele de radio?) - nimeresc eu pe mina politiei... asa ca ura cea ma mare o am pe moldobyshii care asculta muzica ruseasca - cu alte cuvinte ii pupati in cyr pe rusii din md - "iubitori ai ocupantilor" Culmea e ca rusnacii vostri nici nu va respecta macar - se folosesc de voi, am mai spus: sinteti carne, byshi. si cum spuneau rusii de pe forum.md: "Мы вас имели и будем иметь " asa ca nu impotriva rusilor trebuie luptat dar in primul rind impotriva byshilor care syg pyla rusnacilor (ascultind printre altele muzica lor porceasca). Rusii or sa vada, or sa se teama si or sa aiba minimul respect pentru limba, or s-o invete sau or sa plece dracului inapoi in siberia. Nu lupt impotriva limbii ruse (rusa e frumoasa dar la ea in tara), trebuie luptat impotriva byshilor care le vorbesc rusnacilor rusa sau care asculta spurcaciunea lor de muzica. tyrfe - folosite de ocupantii asiatici pentru a transforma r.moldova intr-o colonie agricola ruseasca.
0