691

Ajutor!!! SMTP server.

Salut!Mai in scurt am o problema care ma roade tare-n c*r.Asta cam cu Unix, Linux si FreeBSD cam nu are nimic insa e legat de administrare si configurare a unui SMTP server.Iata de fapt problema: am un script in PHP care contine functia: mail("catre@host.com", "mesaj", "subiect", "from: cineva@domain.com"). Chestia e ca scriptul sta pe un IIS cu PHP ca isapi modul, aici probleme nu sunt, insa cand da sa se execute trimimterea mailului el pur si simplu nu trimite, eroare nu da. Eu am incercat acest script pe hosting unde am eu un site (acolo e Linux) si mailul s-a trimis deodata. Eu nu cred ca OS-ul este de vina dar configurarea SMTP serverului, acolo pe hostul cela cu Windows e IMail server, care intr-ansul mai multe servere (ca POP3, etc).Iata configurarile SMTP serverului cu probleme:Default Mail Host: localhostMail Relay Options: Relay mail for anyoneAllow remote mail to local groupsAllow remote view of local groupsDisable SMTP "VRFY" commandDisable SMTP "AUTH" reportingCam atat. Adica poate puteti si voi sa-mi lamuriti ce trebuied e facut ca sa merga.....
0