840

Cintecul Oraselului Libertatii

HolografSa nu-mi iei niciodata dragosteaPoti sa-mi iei tot ce am mai scump pe lumePoti sa-mi iei zilele, noptile sau anii de vreiSa ma lasi singur intr-un loc anumeDe unde sa nu pot vre-o data sa-ma-ntorc la ai meiDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaPoti sa ma faci una cu pamintulSa ma calci in piciore de-o mie de oriSa ma sfisii cu dintiiSi-apoi sa chemi vintulSa-mi imprastie trupul intr-o mie de zariDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaF’indc-atunci am sa mor de dorul tauF’indc-atunci am sa mor de dorul tauF’indc-atunci am sa mor de dorul tauSi zilele vor fi din nou asa cum au mai fostDe dorul tauDe dorul tauPoti sa ma torni intr-un pahar cu apaSau sa ma ma uiti prin fundul marii printre pestii rapitoriSa ma lasi sa plutesc pe un val in Marea MoartaSau din cer incet cu ploia incet sa ma coboriDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaF’indc-atunci am sa mor de dorul tauF’indc-atunci am sa mor de dorul tauF’indc-atunci am sa mor de dorul tauSi zilele vor fi din nou asa cum au mai fostPoti sa-mi iei tot ce am mai scump pe lumePoti sa-mi iei zilele, noptile sau anii de vreiSa ma lasi singur intr-un loc anumeDe unde sa nu pot vre-o data sa-ma-ntorc la ai meiDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaDar sa nu-mi iei niciodata dragosteaF’indc-atunci am sa mor de dorul tauF’indc-atunci am sa mor de dorul tauF’indc-atunci am sa mor de dorul tauSi zilele vor fi din nou asa cum au mai fostDe dorul tauDe dorul tau
0