856

Copii bătuți și înjurați la liceul Alexandru Ioan Cuza.

La liceul Alexandru Ioan Cuza în clasa 4 D e jale mare. Diriginta sa îmbolnăvit și la înlocuirea lecțiilor a venit Doamna director adjunct Doamna Larisa. Doamna Larisa se bate joc tare de copii în cursul zilei. Un copil chear a înregistrat un audio din cele întîmplate. Iată ce spun părinții..Azi iar d-na invatatoare a fost inlocuita de d-na Larisa, deci.... cu parere de rau am auzit ceva foarte urit, de exemplu: Alexandru a fost lovit zbrincit si apucat de git de catre d-na Larisa inainte de teatru si plus la toate de cind copiii nostri sunt dobitoace si draci? Si ultima nuanta noi am platim grupa , de ce dupa lectii le zice ca sa plece acasa? Si de ce in clasa noastra copiii din cl.paralela se aseaza in primele banci iar ai nostri in ultimele? Eu imi cer scuze dar sunt putin socata....!Fetita imi spune ca nu numai pe Alexandru dar si cu Mihai a procedat asa, astazi si pe ea a zdruncinat-o ca s-a ris, dar se rideau toata clasa, ii numeste clasa de nebuni, copii din clasa dumneaei vin in clasa la noi si fac dezastru, au rupt globul, lipesc gume sub masa, scriu prostii pe scaune....asta e ceea ce imi spune fetita.,îi face în tot felulu de vorbe înjositoare, Drac de copchil...Zice,,, vrei sa te arunc de ls al 2 lea,,Sa auda directoarea cum ea urla .. Nenormalule . .animalelor si tot felu facind copiii ..nu cred ca va mai zice ca e o invatatoare buna. Eu am audio...si is socata...La fiecare a treia vorba a ei e o insultare.... E NORMAL...? Ce invata ea asa copiii. Lasa ca ma duc eu la scoala , invatatoarea a tras de par pe Adrian, Mihai si Ion. Sandu a spus că din cauza că ia făcut observație doamnei profesoare de ce copii ei au stricat un scaun...ia la zdruncinat...dar pe Vladislav la pălit cu capul de masă .. Directorul spune că nu poate să alunge așa un profesor bun de la lucru, pentru că nu are cu cine so schimbe. Rog să se implice în problema dată ministerul de educație. 

0